logo
pic for hero

تفاوت ماسک مو و نرم کننده؛ آخرین مرحله رقابت

راهنمای مطالعه
تفاوت ماسک مو و نرم کننده

احتمالا شما هم به این موضوع فکر کرده‌اید که از بین محصولات مراقبت از مو کدام محصول را می‌توان استفاده کرد و کدامیک را لازم نیست استفاده کنیم! آیا با وجود نرم‌کننده نیازی به استفاده از ماسک مو هم هست یا بهتر است بگوییم استفاده همزمان از نرم کننده و ماسک مو میسر است؟ و سوال دوم که به اندازه سوال اول بااهمیت است؛ ” ماسک مو بهتره یا نرم کننده؟ ” برای پاسخ به این سوالات لازم است یک مورد را بررسی کنیم: تفاوت ماسک مو و نرم کننده! بررسی این موضوع پاسخی است که تکلیف ما را در مورد نحوه استفاده از این دو محصول پرکاربرد مشخص خواهد کرد. از مهم‌ترین تفاوت‌های نرم‌کننده و ماسک مو می‌توان به چند مورد مهم اشاره کرد که در ادامه آن‌ها را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

پس اگر برای شما هم سوال است که آیا می‌توان ماسک مو و نرم کننده را باهم استفاده کرد و اساسا چه تفاوت‌هایی بین این دو محصول وجود دارد؛ تا انتهای مطلب با ما همراه باشید!

مقایسه تفاوت ماسک مو و نرم کننده؛ بهترین تصمیم برای موهای شما

مقایسه تفاوت ماسک مو و نرم کننده

دانستن تفاوت میان نرم‌کننده و ماسک مو، به شما در داشتن یک روتین موی بی‌نقص کمک زیادی می‌کند؛ ولی متاسفانه همه‌چیز نیست! انتخاب نوع ماسک مو هم اهمیت فراوانی دارد! اسم سولفات را شنیده‌اید؟ باید بدانید عامل تمیزکنندگی موهای شما سولفات است! آن کفی که روی سرتان می‌بینید هم نتیجه همین سولفات است، ولی ماسک مویی که باید استفاده کنید ماسک موی بدون سولفات است! چرا؟ چون سولفات ضررهایی دارد که بهتر است از آن‌ها آگاه باشید! به این صفحه سری بزنید تا بهتر با دلیل انتخاب ماسک مو بدون سولفات آشنا شوید! اما تفاوت‌ها!

آبکی یا غلیظ، فرق ماسک مو و نرم‌کننده در بافت

بافت نرم‌کننده و ماسک مو متفاوت است

یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌ها در بافت این دو محصول پرطرفدار است. نرم‌کننده‌ها اغلب دارای بافت کرمی و آبکی هستند، در حالی‌که ماسک‌ها غلیظ‌ترند و از غلظت بیشتری برخوردارند. همین موضوع باعث می‌شود که ماسک‌ها یک لایه ضخیم‌تر را روی مو ایجاد کنند و به سادگی روی مو پخش نشوند.


تفاوت در طریقه استفاده بین ماسک مو و نرم کننده

طریقه استفاده نیز در این دو محصول تفاوت دارد. نرم‌کننده‌ها پس از شستشوی موها به کار می‌روند و نیازی به نگه‌داشتن آنها روی موها برای مدت زمان طولانی نیست. از طرف دیگر، ماسک‌ها باید حداقل 15 دقیقه روی مو نگه‌داشته شوند، تا تغذیه عمیق‌تری را انجام دهند و سپس با آب شسته شوند. یکی دیگر از تفاوت‌های این دو در میزان استفاده از آن‌ها هم هست. نرم‌کننده‌ها می‌توانند به صورت روزانه استفاده شوند، درحالی‌که ماسک مو هفته‌ای یک یا دو بار و نه بیشتر توصیه می‌شود. ماسک مو را پیش و پس از شامپو زدن به موها می‌توان استفاده کرد، اما تفاوت ماسک مو و نرم کننده این است که نرم‌کننده را پس از شستشوی موها با شامپو باید استفاده نمود چرا که نرم کننده‌ها به آبکشی نیاز دارند درحالی‌که برخی از ماسک موها به آبکشی احتیاجی ندارند. بیایید اندکی در مورد طرز استفاده از ماسک مو صحبت کنیم.

در حقیقت ماسک موها بر اساس شیوه مصرف به دو گروه ماسک مو با آبکشی و ماسک مو بدون آبکشی تقسیم‌بندی می‌شود. دسته اول، یعنی ماسک مو با آبکشی پس از شستشوی موها در حمام روی موها قرار می‌گیرد و پس از ده الی پانزده دقیقه باید موها را آبکشی کرد. دسته دوم یعنی ماسک مو بدون آبکشی به صورت محلول یا اسپری است و پس از حمام‌کردن، زمانی که موها به‌طور کامل خشک نشده و نم‌دار هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. هنوز به توضیح بیشتری احتیاج دارید؟ اگر می‌خواهید اطلاعات دقیق‌تری از طرز استفاده از ماسک مو بدانید، می‌توانید مقاله‌ی ما در این مورد را مطالعه بفرمایید؛ مطمئن هستیم که همه اطلاعات لازم در این مورد را بدست می‌آورید!


تفاوت عملکرد ماسک مو و نرم کننده

تفاوت اساسی میان ماسک مو و نرم‌کننده در عملکرد و کارایی آن‌ها است. احتمالا خودتان هم حدس زده‌اید که نرم‌کننده تارهای مو را نرم و لطیف می‌سازد و باعث می‌شود موها به‌راحتی شانه شوند. اما ماسک مو به‌عنوان یک محصول درمانی شناخته می‌شود که علاوه‌بر نرم و لطیف کردن موها، با استفاده از فرمولی غنی شده، رشته‌های مو را ترمیم و تغذیه می‌کند و حتی موهای خشک و آسیب‌دیده را به‌طور عمیق آبرسانی می‌نماید. نرم‌کننده در مدت زمان کوتاهی موها را نرم می‌کند و اثر آن به‌طور موقت است این در حالی است که ماسک مو تأثیر خود را به‌طور تدریجی اعمال کرده و به علت کمک به ترمیم و تقویت مو، اثرات آن دارای ماندگاری و مدت زمان بیشتری هستند.

اما نکته‌ای که حیفم می‌آید به شما نگویم! من به‌عنوان کارشناس یک برند آرایشی بهداشتی از این همه بی‌توجهی به مهم‌ترین جزء روتین مو، حتی بین اطرافیان خود تعجب می‌کنم! وقتی صحبت از روتین مو می‌شود، همه در قفسه‌ها به دنبال بهترین ماسک مو، روغن آرگان و نرم‌کننده هستند، ولی از یک بخش اصلی و البته ثابت شستشوی مو غافل می‌شوند! شامپو!

نباید فراموش کنید که مهم‌ترین جزء ثابت روتین شما شامپو است، پس در انتخاب آن باید حساسیت زیادی به خرج دهید! این کار را می‌کنید؟ یادتان هست در مورد سولفات در بخش بالایی صحبت کردیم؛ باید بدانید که اتفاقا نبود سولفات در شامپو هم می‌توانید یکی از راه‌های مراقبت شما از موهایتان باشد! اگر به فکر یک تغییر در موهایتان هستید می‌توانید پس از بررسی قیمت شامپو بدون سولفات ونتی پیو، این شامپو را هم به لیست خرید خود اضافه کنید! هزینه‌ای برای سلامتی موهایتان!

قهرمان موهایتان کدام است؟! ماسک مو بهتره یا نرم کننده؟

ماسک مو بهتره یا نرم کننده؟

تصمیم‌گیری برای خرید نرم‌کننده یا ماسک مو به‌طور کامل به ترجیحات شما بستگی دارد. همانگونه که در بخش تفاوت نرم‌کننده و ماسک مو ذکر کردیم، این دو محصول وظایف مختلفی برای بهبود وضعیت موها دارند؛ نرم‌کننده موها را نرم و مرطوب می‌کند، در حالی‌که ماسک مو باعث آبرسانی عمقی موهای خشک و آسیب‌دیده می‌شود و به ترمیم و تغذیه رشته‌های مو کمک می‌کند.

بنابراین، اگر ساختار موهایتان را سالم می‌دانید و پیش‌تر با استفاده از سرم و روغن‌های مو، موهای خود را تقویت کرده‌اید، ممکن است فقط به خرید نرم‌کننده احتیاج داشته باشید و نیازی به خرید ماسک مو نباشد. اما اگر موهای شما نازک، ضعیف یا آسیب‌دیده هستند یا حس می‌کنید موهای شما خشک و شکننده شده و به تقویت احتیاج دارند، پیشنهاد می‌شود هر دوی این محصولات، یعنی نرم‌کننده و ماسک مو را تهیه کنید.

یکی دیگر از سوالات مهمی که از ما پرسیده می‌شود فرق بین ماسک موی آبکشی و غیر آبکشی است. آیا در خرید و انتخاب بین نرم‌کننده و ماسک مو، قابلیت آبکشی در انتخاب ما تاثیرگذار است؟ واقعیت این است که انتخاب شما بین این دو نوع ماسک به شما و برخی عوامل بستگی دارد ولی از آنجایی که امکان استفاده همزمان از ماسک مو و نرم‌کننده وجود دارد لذا از این منظر با هم تفاوتی ندارند! صبر کنید! تا قبل از خواندن جمله بعدی از سفارش دادن ماسک مو خودداری کنید! جمله قبل، اگر دقیق خوانده باشید اصلا به این معنی نیست که تفاوتی بین این دو نوع ماسک وجود ندارد! پس برای شناخت این تفاوت‌ها و انتخاب بهترین نوع ماسک مو می‌توانید مقاله ما در مورد فرق ماسک مو با آبکشی و بدون آبکشی را بخوانید! 

استفاده همزمان از نرم کننده و ماسک مو؛ آیا دو پادشاه در یک اقلیم می‌گنجند؟

استفاده همزمان از نرم کننده و ماسک مو ممکن است؟

اگرچه این دو محصول تفاوت‌هایی دارند، اما استفاده همزمان از نرم‌کننده و ماسک مو به عنوان مکمل، یک ایده عالی است. ماسک مو می‌تواند با انجام آب‌رسانی و تقویت موها، جذابیت و درخشندگی حاصل از عمل نرم‌کننده را تکمیل کند. به عبارت دیگر، تفاوت میان ماسک مو و نرم‌کننده در استفاده همزمان، ایجاد زیبایی توسط ماسک مو و نمایش این زیبایی توسط نرم‌کننده است.

اکنون که می‌دانید استفاده همزمان از ماسک مو و نرم‌کننده ایده خوبی است، ممکن است با این سوال روبه‌رو شوید که چطور و با چه ترتیبی باید از این دو محصول استفاده کرد. بهترین ترتیب استفاده از نرم‌کننده و ماسک مو به این شکل است که ابتدا از ماسک مو برای تقویت موها استفاده کرده و سپس نرم‌کننده را برای افزایش نرمی و درخشندگی موها به کار گیرید. با این حال، توجه داشته باشید که تعداد استفاده از ماسک مو، به طور معمول کمتر از نرم‌کننده است.

رازهایی که دیگر راز نیستند! شما تفاوت ماسک مو و نرم کننده را می‌دانید!

در عرصه وسیع مراقبت از مو دو محصول هستند که بیش از همه بین خانم‌ها طرفدار دارند؛ ماسک مو و نرم‌کننده! اما آنچه راه درست استفاده از آن‌ها را مشخص می‌کند شناخت تفاوت بین این دو است. در این مطلب از ونتی پیو سعی کردیم مهم‌ترین تفاوت‌های ماسک مو و نرم کننده را بدون حاشیه رفتن معرفی کنیم. ما فرض کردیم شما می‌دانید ماسک مو و نرم‌کننده چیستند و حال می‌خواهید بدانید تفاوت بین این دو چیست تا در نهایت بتوانید روتین مناسب‌تری برای موهای خود داشته باشید. البته اگر نمی‌دانید ماسک مو چیست یا می‌خواهید اطلاعات دقیق‌تری کسب کنید مقاله ما در مورد ماسک مو چیست آماده است!

سوالات متداول

تفاوت ماسک مو و نرم‌کننده چیست؟

ماسک مو، علاوه بر نرم و لطیف کردن موها، آنها را ترمیم و تغذیه عمقی می‌کند. در حالیکه نرم‌کننده تنها به نرمی و صلابت موها کمک می‌کند.

تفاوت بافت و زمان استفاده از ماسک مو و نرم‌کننده چیست؟

بافت ماسک‌ها معمولاً غلیظ‌تر از نرم‌کننده‌ها است و باعث ایجاد لایه‌ ضخیمی روی مو می‌شود. همچنین، ماسک مو را باید به مدت حداقل 15 دقیقه نگه‌دارید، در حالیکه نرم‌کننده به مدت کمتری نیاز دارد.

آیا تفاوت در مدت تاثیرگذاری و عملکرد ماسک مو و نرم‌کننده وجود دارد؟

بله، ماسک مو نیاز به زمان بیشتری برای تاثیرگذاری دارد (حدود 10 تا 15 دقیقه) و اثرات آن ماندگارتر است، زیرا به ترمیم و تقویت موها کمک می‌کند. در حالیکه نرم‌کننده اثرات موقتی دارد و کمتر از 5 دقیقه بر روی موها باقی می‌ماند.

مژگان شمیرانی
مژگان شمیرانی
دغدغه‌ من ناشی از مشکل همیشگی من با وب فارسی بود و تمام تلاشم را کرده‌ام تا مطالبی جامع و مخاطب پسند، در راستای افزایش سلیقه مخاطب در خواندن مطالبی جذاب بنویسم. باشد که موفق باشم!
راهنمای مطالعه

2 پاسخ

    1. دقیقا سونیا جان. استفاده از محصولات مراقبتی در جای درست و به موقع خیلی موها رو خوش حالت میکنه. مرسی که تجربه استفاده ت رو با ما به اشتراک گذاشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *