logo
pic for hero

طرز استفاده از ماسک مو، برای اثر گذاری بیشتر

راهنمای مطالعه
طرز استفاده از ماسک مو

ماسک‌های مو در واقع به نوعی نرم‌کننده مو با قدرت بالا هستند که اثرات مشابهی مانند تغذیه عمیق و تقویت مو اما به مراتب شدیدتر و قدرتمندتر از نرم‌کننده‌های معمولی دارند. البته طرز استفاده از ماسک مو باید به گونه‌ای باشد که تغذیه و آبرسانی موها به خوبی انجام شود؛ در واقع دانستن روش صحیح استفاده از انواع ماسک مو برای رسیدن به نتیجه درست و دلخواه، کاملا ضروری است. 

در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه استفاده از ماسک مو و نکات مربوط به آن را بررسی کنیم.

انواع ماسک مو از نظر نحوه استفاده

مراقبت از مو به معنای اقدام هدفمند با هدف تغذیه، بازسازی و تقویت موهاست. اگر می‌خواهید موهایی در نهایت سلامت و شادابی داشته باشید لازم است که روتین کاملی برای موها انجام دهید. یکی از بهترین و موثرترین محصولات برای مو ماسک مو است که بر اساس نحوه استفاده دو نوع ماسک وجود دارد؛ ماسک موی بدون آبکشی و ماسک موی با آبکشی یا داخل حمام که بسته به نوع موها، نیاز درمانی یا ترجیح خودتان می‌توانید بهترین نوع ماسک مو را انتخاب کنید.

نحوه استفاده از ماسک مو بدون آبکشی

نحوه استفاده از ماسک مو بدون آبکشی

ماسک مو مخصوص بعد از حمام، انواع مختلفی دارد که معمولا آن‌ها را پس از استحمام و بر روی موهای مرطوب استفاده می‌کنند. البته نحوه استفاده از ماسک مو بدون آبکشی بر پایه آب با ماسک‌های بر پایه روغن کمی متفاوت است که در ادامه به آن می‌پردازیم. مراحل استفاده از ماسک مو بعد از حمام به شرح زیر است:


1. موهای خود را پس از حمام آب‌گیری نمایید

پس از دوش گرفتن، موهای خود را با حوله خشک کنید، به‌طوری که آب از آن چکه نکند، اما نم‌ دار و مرطوب بماند زیرا ماسک موی بدون نیاز به آبکشی روی موهای مرطوب کارایی بهتری دارد.


2. ماسک مو را روی موهای خود بمالید و شانه کنید

در این مرحله، کافیست تا کمی از ماسک مو را روی انگشتان دست خود مالیده و آن را میان موهای خود پخش کنید. البته باید بدانید که نحوه استفاده از ماسک مو در این مرحله اهمیت بسیاری دارد. در واقع این موضوع کاملا بستگی به نوع ماسک و جنس موهای شما دارد. 

  • اگر موهای بسیار نرم و کم پشت دارید، از ماسک‌های آبرسان عمقی و تنها در قسمت‌های ابتدایی موهایتان (نوک مو) استفاده کنید.
  • اما برای موهای خشک می‌توانید از این نوع ماسک روی ساقه و قسمت‌های انتهایی مو استفاده نمایید.

برخی از ماسک‌های بدون آبکشی، حاوی روغن‌های طبیعی و مغذی هستند که استفاده از آن‌ها برای ماساژ بر روی پوست سر و ریشه موها نیز بلامانع است.

در نهایت پس از استفاده ماسک مو می‌توانید موهای خود را با انگشتان کمی ماساژ داده و با استفاده از یک شانه مناسب، آن را در سراسر قسمت‌های مو پخش نمایید.

نحوه استفاده از ماسک مو با آبکشی

روش استفاده از ماسک مو در حمام بسیار آسان است و تنها چندین نکته ریز دارد که باید به آن‌ها توجه کنید تا آبرسانی و تغذیه موهایتان به خوبی انجام شود. این کار سبب نرم و براق شدن موهای شما می‌گردد. برای استفاده از این نوع ماسک مو لازم است تا مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

1. شستن کامل موها با استفاده از شامپو

بعد از ماسک مو سشوار بکشیم

ماسک مو باید بر روی موهای تمیز مورد استفاده قرار گیرد. از آنجایی که ماسک مو با آبکشی در حمام استفاده می‌شود، لازم است تا ابتدا به خوبی موهای خود را با شامپوی مناسب شست و شو داده و آبکشی نمایید.


2. موهای خود را به ماسک آغشته کنید

پس از شستن موها، نوبت به روش استفاده از ماسک مو می‌رسد. در این مرحله لازم است تا کمی از ماسک مو را روی دست خود ریخته و سپس آن را به خوبی روی ساقه موهای خود بمالید. در این مرحله باید توجه داشته باشید که در صورت استفاده از ماسک موی شرکتی، به هیچ عنوان نباید ماسک با ریشه و پوست سرتان تماس پیدا کند.این موضوع در رابطه با ماسک موهای خانگی کمی متفاوت است و بستگی به نوع ماسک دارد، اما به‌ طورکلی اکثر ماسک موهای خانگی به دلیل مغذی بودن برای رشد مو و جلوگیری از ریزش آن، می‌توانند بر روی پوست سر و ریشه موها نیز مورد استفاده قرار گیرند.


3. برای تاثیرگذاری ماسک، صبر پیشه کنید

در این مرحله از طرز استفاده از ماسک مو لازم است چند دقیقه به ماسک اجازه دهید تا بتواند به کوتیکول مو نفوذ کرده و وظیفه خود را به پایان برساند. این زمان بسته به نوع ماسک و موهای شما کاملا متفاوت است؛ زیرا هر ماسکی مواد موثره و خواص مخصوص خود را دارد.

بهترین زمان استفاده از ماسک مو

به عنوان مثال ماسک ترمیمی ونتی پیو دارای خواصی جهت ترمیم موهای آسیب دیده و خشک، ویتامینه کردن و پروتئین‌تراپی مو و همین‌طور نرم‌کنندگی بالا است. همچنین ماسک تکنیکا ونتی پیو نیز قابلیت تثبیت رنگ و دکلره مو و جلوگیری از کدر شدن آن را دارد و جهت استفاده برای بعد از کراتین گزینه مناسبی به شمار می‌رود.با توجه به عدم به کار رفتن پارابن و سولفات در این ماسک‌ها استفاده از آن‌ها برای ریشه و ساقه مو ضرری ندارد. شما می‌توانید برای اطلاع از ترکیبات و قیمت ماسک مو به صفحه ماسک موهای ما مراجعه نمایید. 

به طور معمول نحوه استفاده از ماسک مو برای ماسک‌های شرکتی بر روی جعبه خود محصول نوشته شده است و توصیه می‌شود که مدت زمان قراردهی ماسک بر روی موهای‌تان بیشتر از زمان تعیین شده بر روی جعبه، نباشد. 

معمولا زمان اثربخشی این نوع ماسک‌ها بین 4 تا 7 دقیقه است؛ اما برای ماسک موهای خانگی این زمان بین 15 دقیقه تا 1 ساعت متغیر خواهد بود. شما می‌توانید در این مرحله با شانه کردن موهای خود (با استفاده از شانه دانه درشت) ماسک مو را به صورت یکنواخت در همه جای موهای خود پخش نمایید.


4. آبکشی موها

در مرحله آخر باید موهای خود را با آب فراوان آبکشی کنید. به طور کلی بهتر است برای جلوگیری از خشک شدن ساقه مو، افزایش درخشندگی و همینطور عدم از بین رفتن چربی‌های طبیعی مو، برای آبکشی از آب ولرم یا سرد استفاده شود. 

یک سوال رایج؛ بعد از ماسک مو سشوار بکشیم؟

برای پاسخ به این سوال باید با مشخص کردن نوع ماسک مورد استفاده، دو جنبه متفاوت را مورد بررسی قرار دهیم؛ در واقع نحوه استفاده از ماسک مو و سشوار، می‌تواند ما را به دو جواب متفاوت برساند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

سشوار کشیدن پس از ماسک مو با آبکشی

اگر از ماسک مو داخل حمام استفاده کرده‌اید و می‌خواهید پس از حمام برای خشک کردن موهای خود از سشوار استفاده کنید، دست نگه دارید. این کار سبب آسیب رساندن به ساقه مو و پروتئین‌های آن می‌شود و ساختار آن را دچار شکنندگی می‌نماید. همچنین اگر بعد از ماسک مو سشوار بکشیم در اثر حرارت آن، شما در نهایت با موهایی خشک و وز روبه‌رو خواهید بود.علاوه بر این، در صورتی که ماسک موی استفاده شده بر پایه روغن باشد، می‌تواند سبب سوختگی یا تیره شدن موهای شما شود. حال اگر به طور کامل با انواع ماسک مو آشنایی ندارید می‌توانید مقاله ماسک مو چیست؟‌ را بخوانید تا درک بهتری از این موضوع داشته باشید. با تمام این تفاسیر توصیه می‌شود که پس از حمام برای آب گیری موهای خود از حوله استفاده کنید و اجازه دهید موهایتان به طور طبیعی خشک شوند.

معرفی ماسک‌های ونتی پیو

  • هر دو بدون سولفات و پارابن
  • ماسک موی تکنیکا مخصوص موهای رنگ، دکلره و کراتینه شده
  • ماسک غذای مو، مناسب موهای خشک و آسیب دیده
  • ماسک عذای مو دارای قدرت نرم کنندگی شدیدا بالا
venti piu technika mask
ماسک موی تکنیکا ونتی پیو
قیمت :797,000 تومان
امتیاز مصرف کنندگان
4.50/5
venti piu special hair food mask
ماسک غذای مو ونتی پیو
قیمت :592,000 تومان
امتیاز مصرف کنندگان
4.00/5
فاطمه شعبانی
فاطمه شعبانی
فاطمه شعبانی، دانش آموخته میکروبیولوژی و بیوشیمی هستم. سال هاست که در دنیای کلمات و تولید محتوای متنی غوطه ورم و به جادوی آن ایمان دارم.
راهنمای مطالعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *