logo
pic for hero

پیشگیری و 7 روش درمان ریزش مو بعد از کراتین

راهنمای مطالعه
ریزش مو بعد از کراتین

ریزش مو بعد از کراتین از آن دسته مشکلاتی است که برخی افراد پس از کراتینه تجربه می‌کنند. کراتین یک پروتئین ضروری برای قوی و سالم نگه داشتن موهای شماست بنابراین بسیاری از افراد به درمان‌های کراتینه مو که برای تقویت موها طراحی شده‌اند روی می‌آورند. اما درمان‌های کراتینه ممکن است آنقدر هم که به نظر می‌رسد مفید نباشند و باعث ایجاد موخوره و انواع دیگر آسیب‌های مو شود که اغلب منجر به شکستگی و نازک شدن انتهای مو می‌شود. کراتین روشی ست جهت از بین بردن وز مو‌ها و صاف و درخشان کردن مو‌ها. اما این روش درمانی نیست و صرفاً یک روش آرایشی است پس باید از عوارض ناشی از این روش آرایشی اطلاعات لازم را داشته باشید. یکی از این عوارض ریزش مو بعد از کراتینه است.

حساسیت به مواد شیمیایی موجود در کراتین و آسیب جدی به ریشه مو می‌تواند اصلی‌ترین علت ریزش مو بعد از کراتین باشد که به عنوان تلوژن افلوویوم شناخته شده و معمولاً موقتی است. بنابراین مهم است که قبل از کراتینه تحقیقات خود را کامل کنید تا دچار عوارضی مثل ریزش مو بعد از کراتین نشوید. استفاده از شامپو بدون سولفات و داشتن رژیم غذایی متعادل و مغذی کلید رشد مو و درمان ریزش مو بعد از کراتینه است. 

آیا ریزش مو بعد از کراتین حقیقی است؟

ریزش مو بعد از کراتینه واقعی است؟

بله، مواد شیمیایی قوی که برای ایجاد درمان‌های کراتینه استفاده می‌شود ممکن است ریزش مو به دنبال داشته باشند. گاهی اوقات این مواد شیمیایی می‌توانند بلافاصله یا به‌مرور زمان پوست سر را بسوزانند و تحریک کنند که در نتیجه باعث خارش و ریزش موی قابل توجهی می‌شوند.

بسیاری از افراد از کراتین در خانه یا سالن برای بازیابی فولیکول‌های خشک و آسیب‌دیده موهای خود استفاده می‌کنند که ظاهر جدیدی به موها داده و عالی عمل می‌کند.

پس از انجام کراتینه درمانی، تنها با کشیدن انگشتان خود از میان موهای خود می‌توانید متوجه شوید که موهایتان براق‌تر و سالم‌تر هستند.

با این حال، همه از درمان‌های کراتینه سود نمی‌برند و همیشه استثناهایی وجود دارد. ریزش مو و موهایی خشک‌تر و آسیب‌دیده‌تر از اثرات غیرمنتظره‌ کراتینه است؛ زیرا هنگامی ‌که کراتین بیش از حد رسوب ‌کند، منجر به تجمع و خشکی و شکننده شدن موها می‌شود.

علت ریزش مو بعد از کراتینه

دلایل ریزش مو بعد از کراتین بسیار متنوع است؛ اما سه دلیل اصلی برای این اتفاق وجود دارد که این می‌تواند مواد شیمیایی ساینده‌ای که در ساخت محصول استفاده می‌شود، یا این واقعیت که پوست سر شما بسیار حساس است یا گرمای شدید اعمال شده هنگام استفاده از کراتینه باشد. بیایید به هر دلیل عمیق‌تر نگاه کنیم.

1. ریزش موقت

گاهی اوقات ریزش مو بعد از کراتین موقت و تا حدودی طبیعی است. به علت تحریک شدن فولیکول‌های مو یا همزمان شدن چرخه طبیعی ریزش مو با کراتین، مو‌ها به صورت موقت در طول چند هفته اول دچار ریزش می‌شوند. این نوع ریزش مو جای نگرانی ندارد زیرا معمولاً رشد مو‌ها مجدداً آغاز خواهد شد و تراکم مو به مرور زمان به حالت عادی باز خواهد گشت.


2. فرمالدهید

تمام مواد کراتین حاوی فرمالدئید هستند که یک ماده شیمیایی سمی و بسیار خطرناک است. اما برخی مواد که از کیفیت بالاتری برخوردارند میزان فرمالدئید شده‌ی کنترل شده‌ای دارند و آسیب کمتری به مو‌ها وارد می‌کنند. در صورت استفاده از مواد نامرغوب و بی‌کیفیت یا حتی استفاده‌ی بیش از حد از مواد، مو‌ها دچار شکستگی، سوختگی و ریزش می‌شوند که این نوع ریزش از وسط ساقه‌ی مو است. در صورت برخورد این مواد به ریشه‌ی مو هم امکان ریزش مو از ریشه نیز افزایش می‌یابد.


3. حساسیت پوست سر

هر گونه ماده شیمیایی خشن که روی مو استفاده می‌شود ممکن است برای افرادی که پوست سر حساس دارند، مشکلاتی مانند درد، خارش، سوزش یا قرمزی و به خصوص ریزش مو ایجاد کند. بنابراین به طور کلی اگر پوست سر شما بسیار حساس است توصیه بر این است که باید از درمان کراتینه و مواد شیمیایی خشن مشابه اجتناب کنید.


4. آسیب ناشی از حرارت

بخشی از روند کراتینه استفاده از اتو مو جهت حرارت دادن به مو‌ها، جذب بهتر مواد و حالت‌گیری موهاست. حرارت بیش از حد یا قرار گرفتن طولانی مدت در معرض حرارت موجب ضعیف شدن تار مو‌ها و در نتیجه شکستن یا ریزش مو می‌شود.


5. عدم مراقبت صحیح بعد از کراتین

شاید فکر کنید همه کار کراتین کردن موها به عهده‌ی آرایشگر است؛ اما قسمت بسیار مهم کار پس از کراتینه است که نوبت به شما می‌رسد تا به خوبی از مو‌های کراتینه شده‌تان مراقبت کنید و نکات توصیه شده را به خوبی رعایت کنید. در این صورت می‌توانید از ریزش مو بعد از کراتین جلوگیری کنید.

جلوگیری از ریزش مو بعد از کراتینه؛ روش هایی برای پیشگیری

جلوگیری از ریزش مو بعد از کراتینه


چطور از ریزش مو بعد از کراتین جلوگیری کنیم؟

1. آرایشگر حرفه‌ای انتخاب کنید

مطمئن شوید که کراتین درمانی شما توسط یک آرایشگر حرفه‌ای انجام می‌شود. آرایشگر باید دانش و تجربه‌ی کار کردن با مواد شیمیایی و گرما را داشته باشد. آرایشگر ماهر می‌تواند تا حدی از آسیب دیدن مو‌های شما در اثر کراتین جلوگیری کند.


2. مواد باکیفیت

برای انجام کراتین از مواد باکیفیت استفاده کنید. در مورد موادی که قرار است روی مو‌هایتان قرار بگیرد تحقیق کنید و به دنبال موادی باشید که فاقد فرمالدئید یا حاوی سطوح پایین‌تری از فرمالدئید هستند.


3. زمان بدهید

بین دو کراتین به مو‌هایتان زمان بدهید تا به خوبی با شرایط تطبیق پیدا کند. درمان‌های مکرر و پشت هم به مو‌ها فشار وارد می‌کند و منجر به ریزش مو می‌شود. به مو‌هایتان زمان بدهید تا به استحکام طبیعی خود برگردد.4. از حرارت زیاد استفاده نکنید

حرارت زیاد موجب ضعیف شدن و خشکی مو‌ها می‌شود. کراتین به شما صافی شلاقی می‌دهد اما در صورت تمایل به حالت دادن به مو‌هایتان این کار را زیاد انجام ندهید و قبل از حرارت نیز از اسپری محافظ حرارت استفاده کنید.5. کار‌های شیمیایی ممنوع

پس از کراتین دور رنگ کردن، دکلره کردن و سایر درمان‌ها با مواد شیمیایی را خط بکشید! شما برای صاف کردن مو‌هایتان از مواد شیمیایی قوی استفاده کردید و استفاده مجدد از این نوع مواد در مدت زمان کوتاه منجر به آسیب شدید مو‌هایتان می‌شود.6. ملایمت با موی خیس

با موی خیستان آرام و با ملایمت برخورد کنید. موی خیس بسیار حساس و مستعد شکستگی است. موهایتان را با حوله به‌صورت تهاجمی خشک نکنید و از شانه‌کردن موی خیس نیز خودداری کنید. برای خشک‌کردن موهایتان از سشوار استفاده کنید و برای روش صحیح سشوار کشیدن موی کراتینه شده به مقالهٔ “مراقبت‌های بعد از کراتینه مو” سر بزنید.7. محافظت در برابر عوامل محیطی

از موهایتان در برابر عوامل محیطی مانند نور خورشید، گردوغبار، سرمای زیاد، باد و کلر محافظت کنید. خارج از منزل موهایتان را بپوشانید یا از محصولات موی حاوی محافظ UV استفاده کنید. هنگام شنا ابتدا موهایتان را با آب شیرین خیس کنید و کلاه شنا بپوشید.


8. مدیریت استرس

استرس یکی از عوامل کلیدی در زمینه‌ی ریزش مو است. ریزش مو ناشی از استرس یک مسأله جدی است و اگر شما با استرس درگیر هستید بهتر است اولین قدم کاهش استرس باشد. جهت مدیریت استرس ورزش، مدیتیشن و تنفس عمیق را امتحان کنید و اگر مشکل اضطراب مزمن دارید از یک متخصص کمک بگیرید.9. مراقبت بعد از کراتین

حتماً پس از کراتین از آرایشگرتان نکات مراقبتی را بپرسید و به خوبی اجرا کنید. زیرا بخشی از ماندگاری کراتین و خوب عمل کردن آن به مراقبت‌های شما بستگی دارد. همچنین در مقاله‌ی “مراقبت های بعد از کراتینه مو” ما به خوبی تمامی نکات مراقبتی را برای شما شرح داده‌ایم و با مطالعه‌ی این مقاله می‌توانید تمامی نکات لازم برای مراقبت از مو‌هایتان را بدانید و به خوبی از آن‌ها استفاده کنید.

با رعایت این نکات می‌توانید تا حد زیادی موهایتان را پس از کراتین تقویت کنید و سلامت موهایتان را بازیابید. ثبات مهم‌ترین قدم در روند تقویت مو بعد از کراتین است.

درمان ریزش مو بعد از کراتینه؛ چطور ریزش موهایمان را درمان کنیم؟

درمان ریزش مو بعد از کراتینه

اگر بعد از کراتین دچار ریزش مو شده‌اید باید بدانید که ریزش مو از عوارض کراتین مو است، شما می توانید به مقاله‌ی ما در مورد کراتین مو مراجعه کنید تا با تمام فواید و عوارض کراتین مو آشنا بشوید. این نکته را در نظر بگیرید که یک راه حل واحد برای حل کردن این مشکل وجود ندارد. شما باید چند راه حل را در نظر بگیرید و ببینید که کدام یک بهتر برای شما پاسخگو خواهد بود.
در صورت بروز ریزش مو پس از کراتین با یک متخصص پوست مشورت کنید تا مو‌های شما را ارزیابی کند و راهنمایی‌های مناسب مو‌هایتان به شما ارائه دهد. درمان ریزش مو معمولاً به شرح زیر انجام می‌شود.

1. علت را بیابید

ریزش مو پس از کراتینه می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد. ممکن است این ریزش موقت باشد، ممکن است آسیب شیمیایی یا حرارتی موجب ریزش شده باشد و یا اینکه مراقبت‌های پس از کراتین به خوبی انجام نشده باشد. ابتدا باید علت را بیابید تا بتوانید بهترین روش درمانی را برای مو‌هایتان انتخاب کنید.


2. با پزشک مشورت کنید

در صورتی که ریزش موی شما شدید است حتماً با پزشک مشورت کنید تا بهترین راه حل را به شما بدهد. پزشک وضعیت پوست و مو‌های شما را ارزیابی می‌کند و توصیه‌های شخصی‌سازی شده به شما ارائه خواهد داد.


3.استفاده از محصولات فاقد سولفات

درمان ریزش مو بعد از کراتینه با شامپو بدون سولفات

سولفات‌ها شوینده‌های خشنی هستند که در بسیاری از شامپوها یافت می‌شوند و می‌توانند چربی طبیعی را از مو و پوست سر پاک کنند. پس از کراتینه، استفاده از شامپوی بدون سولفات برای حفظ درمان و جلوگیری از خشک شدن و شکننده شدن مو ضروری است. پس به دنبال شامپوهایی باشید که دارای برچسب پاک کننده بدون سولفات یا پاک کننده ملایم هستند.شامپو فری سولفات و ماسک مو‌ی بدون سولفات به طور اختصاصی برای مو‌های حساس و مو‌هایی که تحت درمان با مواد شیمیایی قرار گرفته‌اند، ساخته شدند.
سولفات چربی طبیعی مو را از بین می‌برد و موجب خشکی و وز شدن مو‌هایتان می‌شود. یکی از بهترین شامپوهایی که برای موهای کراتین شده به شما توصیه می کنیم، شامپو فری سولفات ونتی پیو است. این محصول ملایم و مغذی می‌تواند مواد لازم را به مو‌هایتان برساند و به طور اختصاصی برای موهای کراتینه شده طراحی شده است. شما برای خرید شامپو بدون سولفات می‌توانید از فروشگاه ونتی پیو استفاده کنید.

معرفی شامپوهای ونتی پیو

 •  بدون سولفات و پارابن
 • مناسب برای انواع مو به خصوص موهای خشک و آسیب‌دیده
 • مناسب‌ترین شامپو برای بعد از رنگ، دکلره و کراتین
 • استفاده از تکنیک کالر پلاس (color plus) برای حفظ درخشندگی کامل موها پس از رنگ و دکلره
 • ویژگی اختصاصی: علاوه بر اینکه موها را خشک نمی‌کند، بلکه مرطوب کننده نیز می باشد.
 • محصول مکمل: ماسک تکنیکا (برای موهای رنگ و کراتینه و دکلره شده)
venti piu shampoo 1000ml
شامپو 1000 میل ونتی پیو بدون سولفات و پارابن
قیمت :1,150,000 تومان
امتیاز مصرف کنندگان
4.60/5
venti piu shampoo 250ml
شامپو 250 میل ونتی پیو بدون سولفات و پارابن
قیمت :469,000 تومان
امتیاز مصرف کنندگان
5.00/5

4. ماساژ پوست سر

ماساژ منظم پوست سر به افزایش گردش خون در سر کمک می‌کند که این افزایش جریان خون موجب تحریک فولیکول‌های مو می‌شود. هر روز به مدت چند دقیقه پوست سرتان را با نوک انگشت به صورت دایره‌ای ماساژ بدهید. همچنین زمان ماساژ می‌توانید از روغن آرگان، روغن رزماری و روغن نعنا نیز استفاده کنید.


5. محصولات خاص را امتحان کنید

برخی از محصولات به صورت اختصاصی برای رشد مو‌ها وتحریک فولیکول مو‌ها طراحی شده‌اند. جهت تحریک فولیکول مو می‌توانید از محصولات بهداشتی استفاده کنید که ماینوکسیدیل یا بیوتین دارند. به خاطر داشته باشید که قبل از مصرف هر محصولی به خصوص چنین محصولاتی باید با یک متخصص مشورت کنید.


6. سبک زندگی سالم

یک رژیم غذایی متعادل را دنبال کنید. یک رژیم غذایی مغذی که شامل ویتامین‌ها، مواد معدنی و پروتئین‌های ضروری برای رشد موهاست موجب کاهش ریزش مو می‌شود. همچنین خواب کافی نیز جهت کاهش ریزش مو بسیار مفید است. سعی کنید هر شب حداقل 7 ساعت بخوابید. ورزش منظم، کاهش سطح استرس و نوشیدن آب کافی از سایر مواردی ست که به سلامت مو‌هایتان کمک می‌کند.


7. هیدراته بمانید و آب بنوشید!

بخشی از ساقه مو از آب ساخته شده است، بنابراین بدن باید به اندازه کافی از آن برخوردار باشد تا موهای شما پر و هیدراته بماند. موهای شما بیشتر از آنچه تصور می‌کنید از کم آبی آسیب می‌بیند؛ ممکن است در اثر کم آبی بدن، انتهای موها دو شاخه شود که موهای شما را شکننده‌تر و مستعد شکستن می‌کند. علاوه بر این مصرف آب فراوان موجب آبرسانی سلول‌های مو، تقویت تارهای مو و جلوگیری از ریزش مو بعد از کراتین می‌شود.


8. صبور باشید

رشد مجدد مو‌ها به زمان نیاز دارد و بسیار مهم است که در طی این مدت صبور باشید و به بدنتان اجازه بدهید که بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد. ممکن است چند ماه طول بکشد تا شاهد پیشرفت قابل توجهی باشید و باید این زمان را صبورانه طی کنید. ثبات در زمینه‌ی مراقبت از مو‌ها مهم‌ترین قدم است.

تقویت مو بعد از کراتین؛ به صورت تخصصی

تقویت مو بعد از کراتین

اگر کراتین درمانی انجام داده‌اید و حالا قصد دارید مو‌هایتان را تقویت کنید، چندین قدم وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را دنبال کنید تا مو‌های سالم‌تر و قوی‌تری داشته باشید. درمان کراتین موجب بهبود استحکام مو‌های شما می‌شود اما فقط به دلیل اینکه یک لایه مواد روی مو‌هایتان باقی می‌گذارد. استحکام و تقویت واقعی با روش‌های مراقبتی ایجاد می‌شود.

1. از ماسک موی مغذی استفاده کنید

هر زمان که موی شما در حین حمام با آب تماس پیدا می‌کند، متورم می‌شود و در نتیجه کراتین، رطوبت و سایر عناصر مفید موجود در مو شروع به نشت می‌کند. بنابراین، شما باید موهای کراتینه شده خود را با نرم کننده‌های غنی از رطوبت و ماسک موی مغذی تقویت کنید تا ماندگاری کراتینه درمانی را افزایش دهید.

ماسک تکنیکا ونتی پیو یک محصول احیاء مو است که می‌تواند به بهبود سلامت موها و همچنین دوام صافی کراتینه کمک کند. این ماسک موی داخل حمام مخصوص موهای کراتینه و قابل استفاده برای ریشه و ساقه موهاست که از شکستگی و ایجاد موخوره جلوگیری کرده و ریکاوری، رشد و دوام موهای شما را افزایش می‌دهد.
برای مشاهده ماسک مو بدون سولفات برای موهای کراتینه یا همان ماسک تکنیکا به صفحه محصول مربوطه مراجعه کنید.

2. از مکمل استفاده کنید.

اگر پس از کراتین دچار ریزش یا نازک شدن مو شده‌اید باید از مکمل‌های سرشار از بیوتین، آهن، روی و ویتامین B12 استفاده کنید که به شما در بازیابی سلامت مو کمک کند. البته اگر پس از درمان کراتینه با عوارض جانبی مواجه شدید، حتما اول با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید.

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش ایمن سطح کراتین، استفاده از مکمل بیوتین است. بیوتین که به عنوان ویتامین B7 نیز شناخته می‌شود حضور کراتین را در بدن انسان افزایش می‌دهد، که می‌تواند سلامت و استحکام موهای شما را بدون عوارض جانبی بالقوه مرتبط با کراتینه درمانی بهبود بخشد. این ویتامین را می‌توانید به صورت قرص بیوتین یا آمپول بیوتین بپانتن مصرف کنید.

شما می‌توانید یک کپسول ویتامین E را روی موهای کراتین شده خود قرار دهید. ویتامین E به دلیل خاصیت مرطوب‌کنندگی و تغذیه‌کننده بودنش شناخته شده است که می‌تواند به ترمیم و محافظت از موهای تحت درمان شیمیایی کمک کند. می توانید کپسول را سوراخ کرده و روغن را مستقیماً روی موهای خود بمالید و روی نوک موها یا هر ناحیه آسیب دیده تمرکز کنید.

معرفی ماسک موی تکنیکا

 • حجم: 500ml
 • ساخت ایتالیا
 • مخصوص موهای کراتینه شده
 • فوق العاده برای تثبیت دکلره
 • حفظ درخشش موها بعد از رنگ‌مو
 • قابل استفاده برای ریشه و ساقه مو
 • مصرف داخل حمام
 • بدون سولفات و پارابن
venti piu technika mask
ماسک موی تکنیکا ونتی پیو
قیمت :797,000 تومان
امتیاز مصرف کنندگان
4.43/5

3. رژیم غذایی متعادلی داشته باشید.

گاهی اوقات، ریزش مو که پس از استفاده از کراتین رخ می‌دهد ممکن است به خود محصول مربوط نباشد. این می‌تواند نتیجه عادات غذایی ضعیف شما باشد. شما می‌توانید با رعایت یک رژیم غذایی متعادل، ریزش مو را درمان کرده و حتی از آن جلوگیری کنید، که به طور قابل توجهی بر سلامت مو تأثیر می‌گذارد. 

ویتامین D، آنتی اکسیدان‌ها، آهن، روی، نیاسین و بیوتین همگی باید بخشی از رژیم غذایی شما باشند تا رشد موی سالم را تضمین کنید. شما می‌توانید تمام این مواد مغذی را در تخم مرغ، مغزها، ماهی‌های چرب، میوه‌ها و سبزیجات برگ دار دریافت کنید.

4. نوک مو‌هایتان را کوتاه کنید

تقویت مو بعد از کراتینه با نوک گیری مو

کراتین تا حدودی موجب خشکی نوک مو‌ها می‌شود و این خشکی در نهایت به موخوره تبدیل می‌شود. هر ماه مقدار کمی از نوک مو‌هایتان را کوتاه کنید تا از ایجاد موخوره و دو شاخه شدن مو‌هایتان جلوگیری کنید و به مو‌هایتان اجازه بدهید که با قدرت رشد کنند.

درمان خانگی ریزش مو بعد از کراتینه؛ در خانه موهایتان را تقویت کنید

درمان خانگی ریزش مو بعد از کراتینه با آلوئه ورا

اگر پس از مشورت با متخصص قصد دارید بدانید چه کار‌هایی می‌توانید در خانه انجام دهید که به کاهش ریزش مو‌هایتان کمک می‌کند، با ما همراه باشید. چندین روش طبیعی به عنوان درمان خانگی ریزش مو بعد از کراتینه وجود دارد که برخی از این درمان‌های خانگی عبارتند از:

آلوئه‌ورا

درمان خانگی ریزش مو بعد از کراتینه با استفاده آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا درمان خانگی قوی

ابتدا باید بدانید که افراد زیادی به آلوئه ورا حساسیت دارند و قبل از استفاده از آن حتماً تست حساسیت انجام دهید. تست حساسیت به این صورت است که مقدار اندکی از آلوئه ورا را به ناحیه‌ی کوچکی از پوست گردن‌تان می‌مالید و اگر پس از 24 ساعت هیچگونه واکنش حساسیت زایی مشاهده نکردید می‌توانید از آلوئه ورا برای مو‌هایتان استفاده کنید. برای استفاده از آلوئه ورا جهت تقویت مو‌هایتان ژل آن را مستقیم روی پوست سرتان بمالید و اجازه دهید یک ساعت بماند و سپس پوست سرتان را بشویید. این کار را 3 بار در هفته تکرار کنید. آلوئه ورا حاوی آنزیم‌هایی ست که به رشد مو‌ها کمک می‌کنند و موجب تسکین پوست سر نیز می‌شوند.


آب پیاز

پیاز را در مخلوط کن بیندازید یا آن را رنده کنید تا آب پیاز خارج شود. آب را مستقیم روی پوست سرتان بمالید و اجازه بدهید 30 دقیقه تا 1 ساعت روی پوست بماند، سپس با شامپوی ملایم پوست سرتان را بشویید. آب پیاز سرشار از گوگرد است که به بهبود گردش خون و تقویت رشد مو کمک می‌کند.


روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از قدیمی‌ترین درمان‌ها برای ریزش مو است. روغن نارگیل را ابتدا کمی گرم کنید سپس پوست سرتان را با روغن ماساژ دهید. اجازه بدهید روغن 1 الی 3 ساعت روی پوست سر بماند سپس مو‌هایتان را با یک شامپوی ملایم بشورید. روغن نارگیل خواص مرطوب کنندگی دارد و حاوی مواد مغذی ست که به تقویت مو و جلوگیری از شکست مو کمک می‌کند.

ریزش مو بعد از کراتین تا کی ادامه دارد؟

ریزش مو بعد از کراتین تا کی ادامه دارد؟

مدت زمانی که ریزش مو بعد از درمان کراتینه طول می‌کشد بسته به فرد و علت آن می‌تواند متفاوت باشد. برای کسانی که تلوژن افلوویوم آلرژیک را تجربه می‌کنند، در صورت برطرف شدن هر یک از علل زمینه‌ای مانند افسردگی یا عدم تغذیه مناسب، موها باید طی سه تا شش ماه به طور طبیعی رشد کنند. با این حال، اگر علت ریزش مو جدی تر یا مزمن باشد، دوره ریزش مو ممکن است طولانی‌تر شود و نیاز به مداخله پزشکی داشته باشد.

علاوه بر این، درمان‌های کراتینه همچنین می‌توانند به دلیل پردازش بیش از حد یا ساختار ضعیف فولیکول باعث ریزش مو شوند، بنابراین مهم است که هنگام انجام کراتین مراقبت بیشتری از موها داشته باشید و در صورت تداوم ریزش مو با یک پزشک متخصص صحبت کنید.

سخن آخر…

امیدواریم که تا اینجا، این مقاله به خوبی توانسته باشد مشکلات شما در این زمینه را کاهش دهد. درمان‌های خانگی و استفاده از محصولات مغذی مانند محصولات تخصصی، راه‌حل‌های کلی هستند که به شما داده می‌شوند تا بتوانید اوضاع را بهتر مدیریت کنید. فراموش نکنید که قدم اول مشورت با پزشک و دریافت یک برنامه اختصاصی است.

می‌توانید جهت تهیه کردن محصولات تخصصی مو از سایت ما یعنی Ventipiu.com استفاده کنید و از بهترین محصولات مراقبت از موی روزِ دنیا استفاده کنید.

سؤالات متداول

علت ریزش مو بعد از کراتین چیست؟

ریزش موقت به علت وارد شدن شوک به مو‌ها، مواد نامرغوب، آسیب حرارتی و عدم مراقبت صحیح از مو‌ها بعد از انجام کراتین از جمله دلایل ریزش مو هستند.

جهت جلوگیری از ریزش مو بعد از کراتین چه کار کنیم؟

آرایشگر حرفه‌ای انتخاب کنید، از مواد مرغوب استفاده کنید و مراقبت‌های بعد از کراتین را جدی بگیرید.

چطور ریزش مو بعد از کراتین را درمان کنیم؟

ابتدا علت ریزش مو را بیابید و سپس با یک متخصص مشورت کنید، می‌توانید از برخی روش‌های کمک درمانی مانند ماساژ سر، روتین مویی و روش‌های درمانی خانگی نیز استفاده کنید.

آیا کراتین مو در زمان پریودی موجب ریزش می‌شود؟

خیر کراتین مو به ریشه برخورد نمی‌کند و موجب ریزش در این دوران نمی‌شود. صرفاً ممکن است چربی مو‌ها در این دوران بیشتر شود و کراتین اندکی از خواص خود را از دست بدهد.

راهنمای مطالعه

2 پاسخ

 1. واقعا کراتین رو فقط افرادی باید انجام بدن که مراقبت بعد از کراتین رو جدی میگیرن. وگرنه انجام ندادنش بهتر از انجام دادنشه. اما اگه خوب مراقبت کنن تا مدت‌ها میتونن ازش لذت ببرن.
  ممنون از شما و سایت خوبتون که نکات مراقبتی و زیبایی خوبی رو یادآوری میکنین.

 2. سلام
  من شنیدم اگر هنگام کراتینه مواد به کف سر مالیده نشه باعث ریزش نمیشه
  ولی بعضیا میگن ربطی نداره و باید جنس مواد خوب باشه تا دچار ریزش مو نشیم
  کدوم حقیقت داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *