logo
pic for hero

هم خوش‌رنگ هم صاف؛ نکات کاربردی رنگ کردن مو بعد از کراتین

راهنمای مطالعه
رنگ کردن بعد از کراتین

شما که نمی‌خواهید بعد از اینکه موهای خود را رنگ کرده‌اید از دیدن رنگی که مطابق میلتان نیست توی ذوقتان بخورد؟ و تقریبا با این هزینه‌ها باز هم مطمئن هستیم که نمی‌خواهید کراتینه را انجام دهید ولی بعد از مدتی خبری از آن موهای لخت و جذاب نباشد. ما در این مطلب نمی‌خواهیم در مورد مراقبت‌های بعد از کراتینه صحبت کنیم بلکه می‌خواهیم به یکی از سوالات پرتکرار شما پاسخ دهیم. “چند روز بعد از کراتین میشه رنگ کرد؟” و یک سوال دیگر که مطرح می‌شود و در راستای سوال اصلی است؛ “چند وقت بعد از کراتین میشه دکلره کرد؟” این سوال از آنجایی مهم است که برای بسیاری از رنگ‌ها نیاز به دکلره وجود دارد.

اینجا است که ضرب‌المثل قدیمی خود را نشان می‌دهد، گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی! با کمی صبر موهای شما که مانند موج‌های ابریشم است ظاهری خیره‌کننده‌تر و جذاب‌تر پیدا خواهند کرد.

رنگ كردن مو بعد از كراتينه با موهای من چه می‌کند؟

کراتینه با موهای من چکاری می‌کند؟

کراتینه برای بسیاری شاید فقط صاف کردن موها است ولی حقیقتا کراتینه کاری فراتر از یک ظاهر زیبا را انجام می‌دهد. در کراتینه از ترکیبی از مواد شیمیایی و حرارت استفاده می‌شود تا کوتیکول مو صاف شده و روی ساقه مو محافظی قرار بگیرد. همین روند باعث می‌شود موها سالم‌تر شوند.

حالا بیایید در مورد کاری که رنگ کردن انجام می‌دهد صحبت کنیم. ازآنجایی‌که رنگ مو حاوی مواد شیمیایی مانند آمونیاک است که می‌تواند موها را شکننده کند، رنگ کردن خیلی زود پس از کراتینه می‌تواند برای برخی افراد مشکلاتی ایجاد کند. برخی از موها ممکن است آنقدر ظریف باشند که نیاز به مراقبت ویژه داشته باشند.

زمان‌بندی مهم است؛ چند روز بعد از کراتین میشه رنگ کرد؟

چند روز بعد از کراتین میشه رنگ کرد

در یک کلام مطمئن‌ترین پاسخ برای سوال مهم شما یعنی چند روز بعد از کراتین میشه رنگ کرد؟ این است که این دو کار را همزمان انجام ندهیم. قطعا اگر پیش هر متخصص آرایشی حرفه‌ای هم مراجعه کنید این دو کار را همزمان انجام نخواهد داد.

سوال مهم اما اینجا است که چه مدت بعد از کراتینه باید منتظر رنگ کردن موی خود باشید؟ حداقل یک هفته کامل. در واقع این مدت به مو این فرصت را می‌دهد تا قبل از اینکه هر ماده شیمیایی دیگری را به موهایتان بزنید مو با کراتین درمان شود و به‌خوبی کراتین در مو ته‌نشین شود و اثر خود را بگذارد. ولی بهترین حالت این است که حداقل تا 2 ماه پس از انجام کراتین، از رنگ آمیزی خودداری کنید. به‌علاوه در صورتی که تصمیم به رنگ کردن موها دارید، بهتر است از رنگ‌هایی استفاده کنید که نیاز به دکلره نداشته باشند.

محتاط باشید! اگر بعد از کراتینه به اندازه کافی صبر نکنم چه اتفاقی می‌افتد؟

رنگ کردن مو بعد از کراتینه

اولین موضوع اینکه کراتینه با اینکه یک راه درمانی محسوب می‌شود، اما ممکن است درصورت استفاده روی موهایی که به شدت آسیب دیده‌اند نتیجه عکس بگذارد. حالا تصور کنید رنگ کردن که یک کار شیمیایی دیگر است هم به این موضوع اضافه شود. پس اولین دلیل احتمال آسیب دیدن بیشتر مو در صورتی که موهایی آسیب‌دیده دارید.

برای دومین دلیل باید به سراغ موردی برویم که مهم‌ترین است. هرکدام از این کارها روی مو می‌تواند اثر دیگری را از بین ببرد، اگر به اندازه کافی فاصله بینشان نباشد. اما چطور؟ اول ببینیم کراتین چطور رنگ را از بین می‌برد؟

کراتین درواقع یک مانع روی ساقه مو است. اگر خیلی زود موهایتان را رنگ کنید این کار می‌تواند از رنگ گرفتن مو جلوگیری کند. درواقع رنگ به‌صورت غیر یکنواخت پخش می‌شود و به جای یک رنگ یکنواخت شما سایه‌ای از رنگ را روی بعضی از قسمت‌های موی خود دارید. این فقط یکی از چند علت تغییر رنگ مو بعد از کراتینه است و اگر می‌خواهید دلایل دیگر را بدانید بهتر است مطلب ما در این مورد را مطالعه کنید.

اما برعکسش چطور؟

مواد شیمیایی موجود در رنگ مو می‌تواند روی کراتینه تاثیر بگذارد. درواقع اگر بعد از درمان کراتینه در عرض مدت کوتاهی موهایتان را رنگ کنید احتمالا دیگر خبری از موهای براق نیست و موهایتان خشک و کدر به نظر می‌رسند. با این‌حال نکته آخر اینکه، نتایج انجام رنگ مو و کراتینه با فاصله زمانی کم بسته به فرد متفاوت است. بافت طبیعی، ضخامت، قابلیت ارتجاعی و میزان فر بودن مو، همگی در سرعت برگشت مو برای انجام هر دو فرآیند شیمیایی نقش دارند.

آیا راه‌حل در رنگ کردن مو قبل از کراتینه نهفته است؟

رنگ کردن مو قبل از کراتینه

بسیاری از افراد وقتی متوجه می‌شوند که بعد از کراتینه باید به موهایشان زمان کافی دهند دنبال راه‌حل دیگری می‌گردند. رنگ کردن مو قبل از کراتینه. اما بیایید در این قسمت این موضوع را بررسی کنیم. آیا می‌توان بعد از رنگ کردن کراتینه انجام داد؟ نه بلافاصله! درواقع پاسخ همانی است که در بالا گفتیم؛ بهتر است حداقل یک هفته بین این دو فاصله بیندازید. به‌علاوه اگر پیش از انجام کراتین، موها را رنگ کرده‌اید، برای رنگ کردن بعد از کراتین، تنها قسمت ریشه مو را رنگ کنید. این اقدام باعث می‌شود که بخش زیادی از ساقه مو با رنگ در تماس نباشد. باید بدانید یکی از مشکلاتی که فاصله نینداختن بین این دو ممکن است ایجاد کند، روشن کردن رنگ مو است. البته ممکن است حتی اگر بیشتر هم صبر کنید این اتفاق بیفتد.

چند وقت بعد از کراتین میشه دکلره کرد؟

چند روز بعد از کراتین میشه دکلره کرد

بهترین زمان برای اجرای فرآیند دکلره موها، بسته به اهداف و نیازهای شخصی، می‌تواند متغیر باشد. اگر قصد دارید موهای خود را قبل از انجام کراتینه دکلره کنید، توصیه می‌شود که این کار را 10 یا 20 روز قبل از تاریخ مقرر برای کراتینه انجام دهید. این باعث می‌شود که موهای شما برای فرآیند کراتینه آماده شده و نتیجه بهینه‌تری داشته باشید.

در صورتی که پس از انجام کراتینه، تصمیم به دکلره مجدد موها دارید، بهترین زمان برای این عمل 15 یا 30 روز پس از اجرای فرآیند کراتینه است. این بازه زمانی به موها اجازه می‌دهد که به طور کامل از فرآیند کراتینه بهره‌مند شوند و سپس بتوانند رنگ‌آمیزی جدید را بهترین شکل ممکن به خود ببخشند.

بعد از کراتینه؛ همه چیز در یک نگاه

بعد از کراتینه

اگر کراتینه کرده‌اید ابتدا باید بدانید که در سال‌های گذشته مراقبت از موهای کراتینه خیلی سخت‌تر بود ولی امروزه مراقبت‌ها بسیار ساده‌تر از گذشته است.

امروزه، شما می‌توانید بعد از کراتینه سالن را ترک کنید و تقریباً هر کاری را که دوست دارید انجام دهید، فقط با چند دستورالعمل:

  • استفاده از نرم‌کننده و شامپو بدون سولفات؛
  • کمتر شامپو استفاده کنید؛
  • فقط از یک برس نایلونی استفاده کنید، موهای گراز و سایر الیاف طبیعی می توانند کراتین را از بین ببرند؛
  • چند روز قبل از شنا کردن صبر کنید؛
  • حداقل یک هفته قبل از استفاده از رنگ مو یا هایلایت صبر کنید؛
  • با پیروی از این توصیه‌ها، درمان کراتینه بین سه تا شش ماه ادامه خواهد داشت.

کراتین مو چیست؟ معایب و مزایا و هر آنچه که باید بدانید شامل موارد بسیاری می‌شود که ما در مطلبی جداگانه آن‌ها را بررسی کردیم اما در اینجا دو مورد از توصیه‌ها را جزئی‌تر بررسی می‌کنیم.

1. راز درخشان شدن مو

یکی از موارد مهم در مراقبت از مو بعد از کراتینه استفاده از شامپوی مناسب است ولی شامپوی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ یکی از نکات حائز اهمیت در مراقبت پس از کراتینه مو، استفاده از شامپوهای مخصوص می‌باشد. شامپوهای معمولی حاوی سولفات سدیم هستند که می‌توانند لایه‌ی کراتین و روغنی که بر روی موها ایجاد شده است را از بین ببرند. بنابراین، اگر می‌خواهید که کراتین در موهای شما بیشتر حفظ شود، توصیه می‌شود که از شامپوهای بدون سولفات استفاده نمایید. شامپو بدون سولفات ونتی پیو انتخاب مناسبی برای شما است اگر می‌خواهید موهایتان درخشان‌تر شود، موهای خشک و آسیب‌دیده‌تان ترمیم شود این شامپو مناسب است. علاوه‌بر این یک ویژگی در شامپو بدون سولفات هست که همین الان شما را وادار می‌کند که روی لینک خرید برای اطلاع از قیمت شامپو بدون سولفات کلیک کنید. چه ویژگی؟ این شامپو خاصیت مرطوب‌کنندگی را در خود دارد، یعنی نه‌تنها موهایتان را خشک نمی‌کند بلکه مرطوب هم می‌کند.


2. راز درخشان شدن مو

درست است که کراتین انجام داده‌اید اما آیا می‌دانستید با اجرای فرآیند کراتین، تعادل بین رطوبت و پروتئین موهای شما مختل می‌شود. بهترین راه برای بازگرداندن این تعادل و جلوگیری از خشکی، پفکی شدن و شکنندگی مو، استفاده از ماسک مو است. البته، حواستان باشد که از ماسک موی بدون سولفات استفاده کنید. هیچگاه از مواد چرب کننده و وازلین برای پیشگیری از خشکی، بر روی موهای خود استفاده نکنید. درمیان انواع ماسک مو بدون سولفات، توصیه ما ماسک مو بدون سولفات ونتی پیو است. این ماسک می‌تواند رنگ موهایتان را تثبیت کند و حتی اگر موهایتان را دکلره کرده باشید هم برایش مناسب است. اگر می‌خواهید بیشتر درمورد ماسک مو بدون سولفات بدانید یا آن را خریداری کنید همین الان روی آن کلیک کنید.

محصولات ونتی مراقب موهای شما

هدف ما در این مطلب پاسخ به سوال مهم شما در مورد زمان رنگ کردن مو بعد از کراتینه بود. اینکه چه زمانی می‌توانید موهای خود را رنگ کنید و باید چه کارهایی بعد از آن انجام دهید. متخصصین مو توصیه می‌کنند حداقل یک هفته و در بهترین حالت 2 ماه منتظر بمانید و بعد موهای خود را رنگ کنید. این مدت زمان باعث می‌شود تا موهایتان به خوبی کراتین را جذب خود کنند. اما نقش محصولات مراقبتی از مو چه می‌شود؟ آیا باید از داشتن موهای کراتین شده لذت برد یا حالا که موهای ما براق و زیبا شده‌اند باید از آن‌ها مراقبت کنیم؟ بله همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم شما باید کارهایی را برای مراقبت از موهای زیبای خود انجام دهید. در بین این راه‌ها استفاده از محصولاتی هست که ما در ونتی پیو بهترین آن‌ها را داریم. ماسک مو بدون سولفات و شامپو بدون سولفات ازجمله محصولاتی است که اگر موهای خود را کراتین کرده‌اید باید در سبد محصولاتتان باشند.

سوالات متداول

چند روز بعد از کراتین میشه رنگ کرد؟

حداقل یک هفته و در بهترین حالت بهتر است 3 هفته زمان بدهید.

چند وقت بعد از کراتین میشه دکلره کرد؟

توصیه اول متخصصان مو این است که تا حد امکان دکلره نکنید ولی اگر واقعا می‌خواهید این کار را انجام دهید، بهترین زمان 15 یا 30 روز پس از اجرای کراتینه است.

چه مشکلاتی ممکن است برای افرادی که پس از کراتینه موهای خود را رنگ می‌کنند پیش می‌آید؟

این مشکلات قطعی نیستند و عوامل متعددی روی بروز آن‌ها مؤثر است. مشکلاتی از قبیل از بین رفتن رنگ مو و ایجاد سایه‌های رنگی و همچنین از بین رفتن خاصیت کراتین از جمله مشکلات معمول است.

مژگان شمیرانی
مژگان شمیرانی
دغدغه‌ من ناشی از مشکل همیشگی من با وب فارسی بود و تمام تلاشم را کرده‌ام تا مطالبی جامع و مخاطب پسند، در راستای افزایش سلیقه مخاطب در خواندن مطالبی جذاب بنویسم. باشد که موفق باشم!
راهنمای مطالعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *