logo
pic for hero

فاصله بین دو کراتین مو، چقدر باشد بهتر است؟

راهنمای مطالعه
فاصله بین دو کراتین مو چقدر باید باشد

درمان کراتین یک روش بسیار محبوب است که این روزها برای داشتن موهای درخشان استفاده می شود اما دانستن اینکه فاصله بین دو کراتین مو باید چقدر باشد نیز مهم است. این روش مراقبتی برای داشتن موهای صاف، براق و بدون وز طراحی شده است. موهای ما به طور طبیعی از پروتئینی به نام کراتین ساخته شده که مسئول حفظ سلامتی و زیبایی موهای ماست اما به دلیل قرار گیری در معرض موارد آسیب زا کراتین خاصیت خود را از دست می دهد که این مسئله منجر به وز، خشکی و ظاهری ناسالم می شود.
در طول روش کراتین یک محلول مخصوص حاوی غلظت بالایی از کراتین روی موها اعمال می شود. در این روش آرایشی کراتین وارد منافذ مو می شود و نواحی آسیب دیده را به نوعی پر می کند و یک لایه ی محافظ روی مو ایجاد می کند. این لایه رطوبت را مسدود می کند و مانع از کاهش رطوبت می شود. به این ترتیب موها نرم تر، انعطاف پذیرتر و درخشان تر می شوند و ظاهر شاداب تری به شخص می دهند.

 

فاصله بین دو کراتین مو به چه عواملی بستگی دارد؟

فاصله بین دو کراتین مو و عوامل موثر

اگر از نتایج حاصل از کراتین لذت برده باشید قطعا به این فکر می افتید که حالا باید هر چند وقت یک بار کراتین را تکرار کنید تا این نتیجه ی جذاب را حفظ کنید. نکته اینجاست که زمان ماندگاری کراتین بین 2 تا 6 ماه است و این ماندگاری به عوامل بسیار زیادی مرتبط است. نکته ی مهم دیگر این است که کراتین به دلیل عوارض جانبی ناخواسته ای که ایجاد می کند نباید بیشتر از سالی 3 بار انجام بشود. در ادامه موارد مرتبط با فاصله ی زمانی بین تمدید کراتینه مو را بررسی می کنیم.

چرخه رشد طبیعی مو

موها به طور طبیعی رشد می کنند و وقتی موهای جدید رشد می کنند همان حالت قبلی و اصلی موهای شما را دارند و به این صورت اگر موهایتان فر بوده باشد ریشه ی موهایتان پس از مدتی به صورت فر ظاهر می شوند. با فاصله ی زمانی حدود 6 ماه بین دو دکلره اجازه می دهید که موهای اصلی تان به اندازه کافی رشد کنند تا بتوانید کراتین را روی آن ها اعمال کنید. این صبر کردن موجب می شود که بین موهای کراتین شده و موهای طبیعی شما یکپارچگی برقرار شود و زیباتر دیده شوند.

قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی

موهای کراتین شده باعث زیبایی شما می شوند اما فراموش نکنید که برای انجام کراتین شما در معرض مواد شیمیایی به خصوص فرمالدهید قرار می گیرید که برای سلامتی بسیار مضر است. استفاده مکرر از مواد شیمیایی هم برای سلامت کلی و هم برای سلامت موهای شما مضر است. باید بین دو درمان کراتین فاصله باشد تا موهای شما زمان لازم برای بهبود را داشته باشند و استحکام و انعطاف طبیعی خود را به دست آورند. البته شما نیز در این فاصله باید از نکاتی مانند “مراقبت از موهای کراتینه شده” استفاده کنید تا بتوانید این روند را تسریع و تقویت کنید.

هزینه

هزینه تکرار کراتینه مو
قبل و بعد کراتینه

درمان های کراتین اثری بین 2 تا 6 ماه دارند که با رعایت نکات مراقبتی بعد از کراتین می توانید این اثر را به حداکثر برسانید و هزینه ی هنگفت کراتین را زودتر از موعد پرداخت نکنید.

نوع موهای شما مهم است

هنگام تعیین فاصله بین دو کراتین اگر مراقبت بعد از کراتین را نادیده بگیریم، نوع، بافت و وضعیت سلامت موهای شما قبل از کراتین نیز در فاصله بین دو کراتین تاثیرگذار است. ممکن است موی شما به دلیل آسیب بسیار زیاد نیاز به تمدید کراتینه مو داشته باشد در حالی که ممکن است به دلیل سلامت کلی فواصل طولانی تر مدنظر قرار بگیرد. مشاوره با یک آرایشگر حرفه ای روش مناسبی ست که به کمک آن می توانید برنامه درمانی خاص خودتان را تنظیم کنید و بهترین نتایج ممکن را بگیرید.
روش کراتین یک روش متحول کننده است. این روش مانند یک جادو روی موها عمل می کند. انتخاب بهترین فاصله زمانی که برای سلامت شما مضر نباشد یک تصمیم مهم است که برای این تصمیم باید چرخه رشد طبیعی مو، اجتناب از قرار گرفتن بیش از حد در معرض مواد شیمیایی، هزینه و نوع موهایتان را در نظر بگیرید. با در نظر گرفتن این موارد می توانید به خوبی از مزایای کراتین بهره مند شوید. جهت مطالعه اطلاعات بیشتر در مورد اینکه ماندگاری کراتین مو چقدر است به مقاله “ماندگاری کراتین مو” از وبلاگ ونتی پیو، سر بزنید.

 

تکرار کراتینه مو چطور انجام می شود؟ مراحل تکرار کراتینه:

جهت تکرار کراتینه مو باید چه مراحلی طی شود؟ در ادامه توضیح می دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه کراتین مو دقیقا چطور عمل می کند به مقاله ی کراتین مو چیست؟ سر بزنید.

 

 • مرحله اول: مشاوره و ارزیابی

  قبل از شروع کراتین بسیار مهم است که با یک آرایشگر حرفه ای شروع به صحبت کنید. در طی فرآیند مشاوره آرایشگر وضعیت موهای شما را از نظر عواملی مانند نوع مو، بافت مو، میزان آسیب مو و درمان کراتین قبلی بررسی و ارزیابی می کند. بعد از مشاوره آرایشگر نیازهای خاص موهای شما را متوجه می شود و روند کراتین مجدد را بر اساس آن ها پیش می برد.

 

 • مرحله دوم: پاکسازی و آماده سازی مو

  آماده سازی مو برای تمدید کراتینه مو
  مرحله بعدی شامل تمیزکردن کامل موها جهت از بین بردن هرگونه آلودگی،محصول خارجی یا چربی اضافی ست. موها را با یک شامپوی مخصوص شستشو می دهند تا کوتیکول های مو باز شود و مطمئن شوند که مواد کراتین به اعماق موهایتان نفوذ می کند. موها به صورت دسته دسته تمیز می شود، به آرامی با حوله خشک می شود و کمی مرطوب می شود تا برای تکرار کراتین مو آماده شود.

 

 • مرحله سوم: محلول کراتین

  استفاده از محلول کراتین برای تکرار کراتین مو
  مهم ترین بخش ماجرا استفاده از محلول کراتین است. آرایشگر با دقت موهای شما را به چند دسته تقسیم می کند تا از توزیع یکنواخت مواد کراتین اطمینان حاصل کند. محلول آماده شده ی کراتین را به ریشه های تازه درآمده و اگر ساقه هایتان نیز به کراتین مجدد نیاز داشته باشند به آن ها نیز می زند. (این موارد در مشاوره ی اولیه مشخص می شود). استفاده از مقدار مناسب از مواد کراتین بسیار مهم است و نیاز به آرایشگر باتجربه دارد.

 

 • مرحله چهارم: استراحت و حرارت

حرارت دادن به مو در هنگام تمدید کراتینه مو

وقتی محلول کراتین به طور یکنواخت در همه ی قسمت های مو قرار گرفت مدت زمانی به مو استراحت داده می شود تا کراتین به ساقه مو جذب شود. سپس اتوکشی انجام می شود تا کراتین به کوتیکول های مو بچسبد و بهتر جذب موها شود و در نتیجه ماندگاری طولانی تری پیدا کند.

 

 • مرحله پنجم: خنک شدن و شستشو

شستشو مو برای تکرار کراتینه مو

بعد از مرحله ی قبل به موها اجازه داده می شود تا استراحت کند و خنک شود. سپس موها را آبکشی می کنند تا مواد اضافی از روی مو برداشته شود. این مرحله بسیار مهم است زیرا تجمع بیش از اندازه محلول روی موها روی نتیجه ی نهایی تاثیر بدی می گذارد.

 

 • مرحله ششم: سشوار

سشوار کشیدن مو در آخرین مرحله تکرار کراتین مو

حالا که مواد اضافی پاک شده اند، آرایشگر اقدام به سشوآر کشیدن برای خشک کردن موها می کند. در این مرحله نتیجه کراتین مشخص می شود زیرا با یک باد ساده ی سشوآر موهای صاف و شلاقی تحویل خواهید گرفت.

 

 • مرحله هفتم: مراقبت پس از کراتین

مراقبت بعد از تکرار کراتینه مو

اگر مراحل تمدید کراتینه مو به درستی طی شده باشند در این مرحله کار آرایشگر به پایان می رسد و نوبت به نکات مراقبتی توسط شما می رسد. شما باید سه روز از شستن موهایتان اجتناب کنید و پس از سه روز از شامپو بدون سولفات جهت شستن موهایتان استفاده کنید. موهایتان را در معرض آفتاب و حرارت قرار ندهید و از بستن موهایتان به مدت طولانی اجتناب کنید. همچنین جهت انتخاب یک شامپو فاقد سولفات خارجی خوب می توانید به سایت ونتی پیو سر بزنید و از بهترین و به روز ترین مواد مراقبتی روز دنیا بهره ببرید.

مراحل مراقبتی از موها پس از کراتین دقیقا به اندازه ی کار آرایشگر مهم است. برای مثال شما باید از ماسک موهای مخصوص موهای کراتین شده استفاده کنید تا در کنار حفظ ماندگاری کراتین موهایتان را تقویت کنید و زمان کراتین های بعدی نیازی به کراتین مجدد ساقه هایتان نداشته باشید. پس مراقبت های پس از کراتین را جدی بگیرید. همچنین جهت تهیه ماسک مو مخصوص موهای کراتین شده به صفحه دسته بندی ماسک مو سر بزنید و بهترین ماسک مو موجود در بازار را در روتین مراقبتی تان قرار بدهید.

 

سخن آخر

تکرار کراتین مو روشی بسیار آسان جهت داشتن موهایی شاداب است اما باید حواستان باشد که تک تک این نکات و مراحل در سلامتی شما و موهایتان تاثیرگذار هستند. از کمک یک آرایشگر حرفه ای استفاده کنید و مراقبت و تقویت موهایتان بعد از کراتینه را جدی بگیرید.

 

سوالات متداول

 1. فاصله بین دو کراتین مو باید چقدر باشد؟

  فاصله بین دو کراتین به موارد مختلفی وابسته است که در مقاله به طور کامل توضیح داده ایم اما به طور کل ماندگاری کراتین بین 2 تا 6 ماه است و بیشتر از 3 بار کراتین در سال توصیه نمی شود.

 2. مراحل کراتین مجدد چگونه است؟

  تقریبا مشابه با کراتین اول است اما به مشاوره ی شما با آرایشگر و نظر آرایشگرتان نیز بستگی دارد.

 3. چطور می توانیم کراتین را ماندگارتر کنیم؟

  ماندگاری کراتین به عهده آرایشگر و مراقبت های پس از کراتین توسط شماست. اگر آرایشگر کارش را خوب انجام بدهد شما می توانید با استفاده از محصولات مراقبتی خوب خارجی مانند محصولات برند ونتی پیو و دیگر روش های مراقبتی کراتین تان را ماندگارتر کنید.

راهنمای مطالعه

4 پاسخ

 1. من به‌تازگی کراتین کردم و اصلا از نتیجه کراتینم راضی نبودم. میشه قبل از اون دو ماه دوباره پیش یه نفر دیگه کراتین کنم؟ خیلی عوارض نداره؟

  1. بهتره که انجام نشه و این مدت رو صبر کنید ولی باز هم باید موهاتون بررسی بشه و با یک نفر مطمئن مشورت کنید.

 2. سلام وقت بخیر
  اگه فاصله بین کراتین موها زیاد باشه مثلاً سالی یک بار باز هم عوارض داره؟

  1. سلام نگار عزیز.
   همونطور که در متن هم گفته شد به طور کل ماندگاری کراتین بین 2 تا 6 ماه است و بیشتر از 3 بار کراتین در سال توصیه نمی شود. ولی در حالت برای پاسخ به این سوال باید به مقاومت موهای خود توجه کنید و بهتر است به سراغ یک مشاوره حضوری بروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *