logo
pic for hero

مراقبت از مو در فصل تابستان

راهنمای مطالعه
مراقبت مو در فصل گرم تابستان برابر نور خورشید

می‌دانیم که تابش مستقیم نور آفتاب برای موهایمان مخرب است؛ ما در مقالات دیگر به بررسی کلی مراقبت از موی سر و نکات کلیدی آن، به صورت کامل پرداختیم. تا به حال به اثرات مضر نور آفتاب بر پوست و مو فکر کرده‌اید ؟ آفتاب سوزان فصل تابستان، رطوبت مو را تحت تاثیر قرار می‌دهد و موی شما را شکننده و نازک می‌کند.

اما چیزی برای نگرانی شما وجود ندارد . با همراهی ما در این مقاله چندین اقدام موثر و مفید برای جلوگیری از آسیب و ضعیف شدن موهایتان در برابر نور خورشید را مرور می‌کنیم و شما را در داشتن موهایی همواره شاداب و سلامت یاری‌می‌دهیم.

تاثیر نور آفتاب بر موی سر

فصل تابستان همراه با گرمای طاقت‌فرسا و آفتاب سوزان با دیگر فصل‌ها تفاوت‌هایی را برای موهای شما ایجاد می‌کند و یکی از برجسته‌ترین این تفاوت‌ها، خشک‌شدن موهای شما است.

گرمای زیاد و عرق پوست سر و گردخاک در تابستان باعث ایجاد مشکلاتی از جمله: شوره سر، موخوره، ریزش مو، و مشکلات دیگر است؛ اما راه حل چیست ؟ چگونه از تاثیر آفتاب بر مو در امان بمانیم ؟ شاید بهترین راه حل را در شستشوی مداوم مو با شامپو ببینید اما، همانطور که نشستن مو و رعایت نکردن بهداشت مو آن را شکننده میکند؛ شستن مداوم نیز مخرب است .

در ادامه راه کارهایی عملی و فوق‌العاده برای جلوگیری از آسیب موهای شما در تابستان را بررسی می‌کنیم.

مراقبت از مو در فصل تابستان

با توجه به مطالب بالا، نور خورشید و گرما و عرق عواملی هستند که در تابستان باعث آسیب موهای شما می‌شوند. برای مراقبت از موهای خود در تابستان نکاتی را باهم مرور می‌کنیم.

1.نوشیدن مایعات و کمک به حفظ رطوبت مو

فولیکول موی شما میزان قابل توجهی رطوبت را در خود حفظ می‌کند. در فصل تابستان مقدار زیادی از این رطوبت به دلیل گرمی هوا تبخیر می‌شود و این موضوع موی شما را دچار آسیب و شکنندگی می‌کند .

مصرف نوشیدنی‌های خنک و گنجاندن مقدار مناسب میوه و سبزیجات در برنامه غذایی، سبب حفظ رطوبت مو و شادابی و طراوت موهای شما است.

2.ماسک مو و محافظت برابر نور خورشید

اگر بیشتر زمان خود را در بیرون از خانه سر می‌کنید؛ پیشنهاد ما استفاده از ماسک موی مناسب مانند ماسک موی ونتی است. ماسک مو یک نوع نرم کننده با ذرات نافذتر است که در این مقاله به صورت اختصاصی برایتان توضیح دادیم.

 ماسک مو درجه یک ونتی، مخصوص ترمیم موهای آسیب دیده و یا جلوگیری از خشکی مو شما برابر آسیب‌های ممکن طراحی شده و تازگی و طراوت را به موهای شما بر می‌گرداند .

علاوه بر ماسک مو محصولات دیگر مثل روغن های طبیعی آرگان و زیتون برای پوشش دهندگی مو با توجه به جنس موهای شما بسیار موثر خواهند بود.( برای اطلاعات بیشتر از فواید روغن آرگان میتوانید وارد این لینک بشوید و هرآنچه لازم است از این اکسیر جادویی بدانید).

3.بستن صحیح مو و کنترل وز

باز گذاشتن مو در فصل تابستان و عرق کردن باعث شکنندگی مو و موخوره و آسیب‌های زیادی به ساقه مو شما می‌شود و بهتر اینکه موهارا ببافید.

بافتن و بستن موها از تعریق و ایجاد خشکی در مو جلوگیری می‌کند.

4.پووشش موی خیس و نابودی مو

کم و بیش برای همه اتفاق می‌افتد که با عجله و موهارا خشک نکرده روسری یا مقنعه به سر می‌کنیم تا از خانه خارج شویم؛ به خصوص در تابستان که هوا گرم است و نگران سرماخوردگی هم نیستیم.

پوشاندن موی خیس با روسری باعث میشود که مو در زمان و به صورت مناسب خشک نشود، از طرفی عرق پوست سر باعث از بین رفتن مقدار زیادی رطوبت مو و نازک‌شدن مو می‌شود.تا جای ممکن قبل از حاضر‌شدن و یا پوشیدن روسری و مقنعه از خشک‌شدن کامل موها مطمئن شوید.

5.روسری سبک و سلامت مو

روسری با جنس الیاف طبیعی و نخ و سبک یکی از بهترین انتخاب‌های روسری در فصل گرم تابستان است. به سر کردن روسری نازک باعث نفس کشیدن پوست سر و اکسیژن رسانی بهتر به ریشه و ساقه مو و درنتیجه، موهایی شاداب و سالم و با طراوت است.

به صورت کلی اگر زمان زیادی در بیرون از خانه طی می‌کنید بهتر آنکه روسری نخی و سبک و رنگ روشن انتخاب کنید تا موهایی درخشان و سلامت داشته باشید.

6. شستن منظم روسری و حفظ طراوت مو

استفاده مداوم از یک روسری باعث انتقال شوره سر به روسری شما است؛ پس برای رعایت بهداشت فردی و جلوگیری از انتقال دوباره شوره به مو و از بین رفتن رطوبت بهتر است روسری یا مقنعه مورد استفاده خود را به طور منظم بشویید.

7.مرتب کردن مو و تجربه سبک بالی و سلامت

قسمت ساقه به خصوص نوک موها آسیب‌پذیرترین بخش مو در فصل تابستان‌اند و براثر گرما دچار دوشاخگی یا موخوره می‌شوند.

فصل تابستان زمان مناسبی برای امتحان یک مدل موی جذاب و جدید و کوتاه است و بهتر اینکه در این فصل حداقل نوک موهارا بصورت مرتب کوتاه کنید تا از گزند موخوره و خشکی مو در امان بمانند.

8.دوری از حرارت اضافی و شادابی مو

تابستان فصل گرما و خشکی است و نیاز به استفاده از وسایل الکتریکی حرارت زا مثل اتو مو و سشوار نیست . برای جلوگیری از آسیب بیشتر به موها بهتر اینکه، از استفاده بابلیس و هر نوع حالت دهنده حرارتی مو جدا پرهیز کنید.

اجازه دهید موها به صورت طبیعی و در گرمای هوا خشک شوند و رطوبت ذخیره مو هدر نرود.

9.دوری از محصولات زیبایی مو و درخشندگی بیشتر

مواد شیمیایی حالت دهنده و فرم دهنده مو را به منظور مراقبت مو در تابستان، به حداقل برسانید.

سعی کنید در این فصل گرم و پرحرارت کمتر به رنگ کردن مو و استفاده از انواع مواد رنگی پرخطر و خشک کننده برای مو بپردازید. بهتر است قبل از تابستان به فکر ایجاد تغییرات جذاب و دلربا در موهایتان باشید.

10.استفاده از نرم کننده مغذی مو

برای حفظ رطوبت مو از نرم کننده، کرم مو و ماسک موهایی استفاده کنید که نیاز به آبکشی ندارد .  این محصولات مراقبتی مو را در استخر و قبل از گذاشتن کلاه استخر به سر، روی سر خود بمالید و با خیال راحت آب تنی کنید .

ماسک موی بدون پارابن و سولفات ونتی، برای موهای حساس طراحی شده و طراوت و شادابی را به موهای شما هدیه می‌دهد.

آنچه از تاثیر آفتاب بر مو و نکات مراقبتی آسیب مو آموختیم

گرمای فصل تابستان بر هیچ کسی پوشیده نیست؛ همچنین حرارت آفتاب و مضرات آن برای سلامت مو ما. نور مستقیم خورشید باعث ایجاد خشکی مو ، موخوره و شوره مو می‌شود که با رعایت اصولی می‌توانیم مانع از آسیب‌دیدگی موها برابر اشعه سوزان خورشید در تابستان شویم.

استفاده حداقل از مواد شیمیایی مثل رنگ مو و مواد حالت دهنده، مرتب کردن و کوتاهی مو به صورت منظم، نپوشاندن موهای خیس با روسری و استفاده از روسری سبک و مناسب در تابستان، بستن و بافتن مداوم مو در این فصل، شست و شوی منظم روسری و مقنعه، نوشیدن آب و مایعات به اندازه کافی و استفاده از محصولات مراقبتی مناسب، مواردی هستند که در جلوگیری از خشکی و آسیب موی شما تاثیر شایانی دارند .

شما دچار چه نوع آسیب مو برابر حرارت خورشد شدید و چه کردید؟ تجربه خود را با ما به اشتراک گذارید.

راهنمای مطالعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *