logo
pic for hero

اکسیر طلایی یا افسانه؛ ایا روغن ارگان پوست را روشن میکند؟

راهنمای مطالعه
ایا روغن ارگان پوست را روشن میکند

در جستجوی پوستی درخشان، صنعت زیبایی اغلب ما را با رگباری از وعده‌ها بمباران کرده و ما را مجبور می‌کند در هزارتوی اسرار مراقبت از پوست حرکت کنیم. ایا روغن ارگان پوست را روشن می‌کند؟ این سوال در حوزه مراقبت از پوست جزء سوالات پرتکرار است و باعث می‌شود تا کسانی که خواهان پوستی روشن‌تر هستند در دنیای مرموز اکسیرهای زیبایی به کاوشی دقیق بپردازند.
اما روغن آرگان که به عنوان طلای مایع شناخته می‌شود، آیا خاصیت روشن کنندگی نیز دارد؟ یا آن‌قدر که ادعا می‌کند محصولی با کاربردهای فراوان نیست؟ جواب این سوال پرتکرار شما بله است، چراکه یکی از خاصیت‌های روغن آرگان روشن‌کنندگی پوست است. وجود خاصیت آنتی باکتریال، کاهش ملانین، کاهش التهاب و خاصیت محافظت‌کنندگی روغن آرگان جزء مواردی هستند که منجر به روشن شدن پوست می‌شوند. در این مطلب می‌خواهیم این مسئله را جزئی‌تر بررسی کرده و به چگونگی تیره شدن پوست و خاصیت روغن آرگان برای روشن کردن آن اشاره کنیم. البته به این شایعه هم پاسخ خواهیم داد که آیا روغن ارگان پوست را تیره میکند؟

نور در تاریکی؛ چرا پوست تیره می‌شود؟

دلایل تیره شدن پوست

تیرگی پوست اتفاقی شایع است که ممکن است افراد به دلایل متفاوتی دچار آن ‌شوند. با اینکه دلایل بوجود آمدن تیرگی پوست متنوع است، ولی عمدتا هرکدام از این دلایل سبب افزایش ملانین در پوست می‌شود. ملانین، رنگدانه‌ای است که به طور طبیعی در پوست وجود دارد و افزایش آن به هر دلیلی منجر به تیره شدن پوست خواهد شد. اما چه دلایلی منجر به افزایش ملانین و در نتیجه تیرگی پوست می‌شوند؟

 • تغییرات هورمونی مانند ابتلا به برخی از بیماری‌هایی که منجر به تغییرات هورمونی می‌شوند یا بروز بارداری 
 • واکنش‌های آلرژیک
 • در معرض نور خورشید قرار گرفتن
 • ژنتیک
 • کک و مک، جای جوش و جای سوختگی

شایعه را باور نکنید! ایا روغن ارگان پوست را تیره میکند؟

ایا روغن ارگان پوست را تیره میکند

در میان عواملی که در قسمت قبل به آن‌ها به عنوان دلایلی که منجر به تیره شدن پوست می‌شوند اشاره کردیم، یکی از دلایل واکنش‌های آلرژیک یا مصرف داروهای خاص بود. شاید برایتان سوال پیش بیاید که آیا روغن آرگان هم می‌تواند منجر به تیره شدن پوست شود؟ خیر. اول از همه اینکه واکنش آلرژیک به روغن آرگان بسیار کم است و اگر هم این واکنش آلرژیک اتفاق بیفتد هیچ تحقیقاتی نشان نداده است، که می‌تواند منجر به تیره شدن پوست شود. ضمن اینکه اساسا خواص روغن آرگان به روشن شدن پوست کمک می‌کند نه تیره شدن. اما اگر روغن آرگان به روشن شدن پوست کمک می‌کند، چگونه این کار را انجام می‌دهد؟

درخششی طبیعی؛ ارگان چگونه پوست را روشن میکند؟

ارگان چگونه پوست را روشن میکند

برای اینکه بدانیم ارگان چگونه پوست را روشن میکند؟ باید ابتدا خواص روغن آرگان را بررسی کنیم. البته خواص این محصول بسیار زیاد است، ولی در این قسمت خواصی را که مرتبط با روشن شدن پوست هستند، بررسی خواهیم کرد. پیش از اینکه به ادامه خواص روغن آرگان، طلای مایع مراکش، که با خواص جادویی خود می‌تواند پوست شما را در مدت زمان کوتاهی روشن و درخشان کند بپردازیم، باید بگوییم با خیال راحت تا انتهای مقاله را بخوانید چراکه برای خرید این معجزه لازم نیست از خانه بیرون بروید، فقط کافی است روی لینک خرید روغن آرگان کلیک کنید! اما نوبت به پاسخ این سوال است که روغن آرگان چگونه پوست را روشن می‌کند؟

خاصیت آنتی باکتریال و ضدعفونی کنندگی

یکی از خواص مهم روغن آرگان، آنتی باکتریال و ضدعفونی‌کنندگی این طلای مایع است. اما خاصیت آنتی باکتریال و ضدعفونی کنندگی دقیقا برای چه چیزی مفید است؟ این خاصیت روغن آرگان کمک زیادی به پاک کردن پوست و همچنین لایه‌برداری سطحی می‌کند و همانطور که می‌دانید همین موضوع سبب می‌شود تا پوست روشن‌تر شود.
کاهش سلول‌های مرده‌ی سطح پوست به کمک روغن آرگان، باعث افزایش سلول‌های تازه در سطح پوست شده که همین موضوع سبب روشن شدن پوست می‌شود.

کاهش تولید ملانین

یکی دیگر از دلایل تیره شدن پوست، همانطور که در بالا اشاره کردیم، تولید ملانین است. وجود ماده‌ای به اسم توکوفرول در روغن آرگان باعث کاهش تولید ملانین می‌شود. درواقع روغن آرگان یکی از فاکتورهای خطر را از بین می‌برد.
به‌علاوه وجود ویتامین E که هم طبق تحقیقات منجر به روشن شدن پوست می‌شود و هم می‌تواند اثر لک‌ها را کمرنگ کند، یکی دیگر از عوامل موثری است که پاسخ سوال آیا روغن ارگان پوست را روشن می‌کند؟ را مثبت می‌کند.

خاصیت ضدالتهابی

کاهش التهاب به کمک روغن آرگان

آنچه باعث می‌شود جای زخم یا جوش سریعتر بهبود یابد کاهش التهاب است. جالب است بدانید یکی از خواص روغن آرگان خاصیت ضد التهابی آن است که کمک می‌کند جای زخم یا جوش سریع‌تر بهبود یابد. همچنین وجود ماده‌ی دیگری به اسم لینولئیک اسید در ترکیبات روغن آرگان یکی دیگر از مواد موثر برای روشن شدن پوست است. مطالعات نشان داده است که این ماده که اتفاقا در روغن آرگان هم حضور دارد می‌تواند باعث روشن شدن پوست جاهای تیره‌تر شود.

محافظت کنندگی در برابر اشعه‌ی ماوراءبنفش

یکی دیگر از راه‌هایی که روغن آرگان می‌تواند از بروز تیره شدن پوست جلوگیری کند، خاصیت محافظت کنندگی آن در برابر خورشید است. اشعه ماوراءبنفش یکی از عوامل موثر روی تیره شدن پوست است اما نقش قهرمان ما چیست؟ آنتی اکسیدان موجود در روغن آرگان تاثیر این اشعه‌ی خطرناک را به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد. کاهش تاثیر این اشعه مساوی است با لوگیری از تیره شدن پوست بواسطه‌ی نور خورشید.
البته روشن شدن پوست تنها خاصیت این روغن نیست و روغن آرگان برای پوست خواص گوناگون دیگری نیز دارد. حالا که قصد خرید روغن آرگان برای روشن شدن پوست یا صورت خود را دارید و جواب سوال آیا روغن ارگان پوست را روشن می‌کند؟ را گرفتید بهتر نیست با خواص دیگر روغن آرگان هم آشنا شوید؟ مقاله‌ی ما در مورد خواص روغن آرگان برای صورت برای شما آماده شده است.

زنانگی درخشان‌تر با روغن آرگان

ایا روغن ارگان باعث روشن شدن پوست واژن میشود؟

وقتی می‌پرسیم آیا روغن ارگان پوست را روشن می‌کند؟ منظورمان فقط نواحی مانند صورت نیست. البته که صورت در زیبایی نقش مهمی دارد ولی نواحی وجود دارند که شاید پنهان باشند ولی نمی‌توان زیبایی آن‌ها را روی اعتماد به نفس و کیفیت رابطه دست کم گرفت.
در مورد چه چیزی حرف می‌زنیم؟ ناحیه واژن! تیره شدن این ناحیه دلایل گوناگونی دارد اما دلایل هرچه که باشند روغن آرگان برای آن هم راه‌حل دارد!
آرگان در واقع یکی از بهترین راه‌ها برای روشن کردن این ناحیه است چراکه طبیعی بودن آن در کنار سایر خواص مانند نرم‌کنندگی و مرطوب‌کنندگی می‌تواند این ناحیه را شاداب‌تر از پیش کرده و خیال یک خانم را از سلامت این ناحیه‌ی حساس راحت کند. در این‌جا اشاره‌ای کوتاه به تاثیر روغن آرگان روی روشن کردن پوست کردیم ولی اگر می‌خواهید در مورد تاثیر این طلای مایع روی ناحیه حساس واژن بیشتر بدانید می‌توانید مقاله‌ی ما در مورد خواص روغن آرگان برای واژن را بخوانید.

درخشش با آرگان؛ 2 ماسک روشن کننده پوست

دو ماسک با روغن آرگان برای روشن کردن پوست

تا اینجا به خواص خود روغن آرگان پرداختیم ولی برای بسیاری استفاده از ماسک همیشه جذابیت فراوانی دارد. شما چطور؟ جزء این دسته هستید؟ حالا که پاسخ سوالتان در مورد آیا روغن ارگان پوست را روشن می‌کند؟ را گرفتید جرقه‌ای در مورد ماسک‌های موثر بر روشن کردن پوست در ذهنتان شکل گرفته است؟ ما برای شما هم راه‌حلی داریم! راه‌حل دو ماسک است که هم درست کردن آن‌ها ساده است و هم موثر!
برای درست کردن اولین ماسک، آبلیمو، دو قاشق ماست، نصف قاشق روغن آرگان را با یک قاشق عسل مخلوط کنید. پوست صورت خود را شسته و به خوبی خشک کنید و ترکیب یک دست این مواد را روی پوست بزنید. فقط 15 دقیقه زمان برای این ماسک کافی است و شما می‌توانید با آب نسبتا ولرم آن را از صورت خود پاک کنید.
و اما دومین ماسک! از ترکیب 5 قطره روغن آرگان با یک استکان جوشانده‌ی صاف شده بابونه استفاده کنید. ترکیب این مواد را روی پوست تمیز زده و پس از 20 دقیقه بشویید.
طلای مایع را از ونتی تهیه کنید!

معرفی روغن آرگان ونتی پیو

 • حجم محصول: ۶۰ میل
 • 100% خالص و بدون افزودنی
 • بسیار سبک و بدون چرب کردن موها
 • قدرت جذب به شدت بالا
 • نرم کننده و مرطوبت کننده بسیار قوی مو
 • مناسب برای انواع مو از جمله موهای خشک
 • مناسب برای موهای آسیب دیده از رنگ یا دکلره و کراتینه
 • خوش بو و بدون بوی بد (متمایز با سایر محصولات بازار)
 • بدون مواد حساسیت­ زا
روغن آرگان اصل ونتی پیو
روغن آرگان ونتی پیو | محصول ایتالیا
قیمت :869,000 تومان
امتیاز مصرف کنندگان
4.76/5

برای روشن کردن پوست راه‌حل‌های فراوانی وجود دارد از مصرف دارو تا استفاده از لیزر این راه‌ها مختلف هستند ولی می‌توانید بدون هزینه زیاد یا استفاده از داروهای شیمیایی که هرکدام عوارض خود را دارند پوست خود را روشن کنید! چگونه؟ خرید روغن آرگان شما را به خواسته‌ی قلبی‌تان می‌رساند. شما با استفاده از روغن آرگان، یک روغن طبیعی و پرخاصیت، می‌توانید یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خود یعنی سفید شدن پوست را برطرف کنید. در این مقاله سعی کردیم یکی از راه‌حل‌های مناسب یعنی استفاده از روغن آرگان را به شما معرفی کنیم. می‌خواهید درخشان شدن پوست را تجربه کنید؟ سری به صفحه فروشگاه آنلاین ونتی پیو بزنید تا با خرید روغن آرگان اصل خود را از شر تیرگی‌های پوست راحت کنید!

مژگان شمیرانی
مژگان شمیرانی
دغدغه‌ من ناشی از مشکل همیشگی من با وب فارسی بود و تمام تلاشم را کرده‌ام تا مطالبی جامع و مخاطب پسند، در راستای افزایش سلیقه مخاطب در خواندن مطالبی جذاب بنویسم. باشد که موفق باشم!
راهنمای مطالعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *