logo
pic for hero

رازهای مراقبت از موهای دکلره شده

راهنمای مطالعه
مراقبت از موهای دکلره شده

آیا راهکاری برای مراقبت از موهای دکلره شده و داشتن موی نرم و ابریشمی پس از دکلره وجود دارد؟ این سوال تمام افرادی است که برای روشن شدن، موهای خود را دکلره کرده‌اند.
بیشتر مواقع دکلره کردن بیش از حد موها باعث آسیب به مو و ریزش موها خواهد شد؛ ولی نگران نباشید شما می‌توانید با چند روش ساده و با مراقبت های بعد از دکلره مو این آسیب‌ها را بسیار کاهش دهید.
این مراقبت‌ها در مرحله پیشگیری شامل عدم استفاده از مواد شیمیایی، استفاده از پودر دکلره مناسب و معتبر، استفاده درست از وسایل حرارتی مثل سشوار، استفاده از شامپوهای بدون سولفات، عدم شست‌وشوی بیش از حد مو و استفاده نکردن از آب داغ برای شستن مو است.
خوشبختانه برای درمان می‌توان از ماسک و نرم کننده‌های مناسب، ماسک موهای خانگی و طبیعی یا روغن‌های طبیعی همچون نارگیل و آرگان استفاده کرد که در این مطلب بیشتر پیرامون این موضوع صحبت خواهیم کرد.

دکلره چیست؟

قبل از ارائه روش‌هایی برای مراقبت مو بعد از دکلره، بهتر است ابتدا تعریف دقیقی از دکلره ارائه دهیم. دکلره کردن به معنای پاک کردن رنگ طبیعی تارهای مو است. پودر دکلره با بین بردن رنگدانه‌های طبیعی مو، امکان جایگزین کردن رنگ دلخواه را فراهم می‌سازد.

چرا به یک روال مناسب برای مراقبت از موهای دکلره شده نیاز داریم؟

پوست سر و ساختار فیبر موهای شما پس از استفاده از مواد دکلره دچار تغییراتی چون شکنندگی، وزی و خشکی می‌شود و نیاز به توجه و مراقبت ویژه دارد. مهم‌ترین دلیل برای ایجاد ایت تغییرات، اختلال در عملکرد کوتیکول مو (بخش حاوی رطوبت در مو) و تجزیه اسیدهای چرب موجود در شفت مو است. موی دکلره بخشی از رطوبت و پروتئین ساختاری خود (کراتین) را از دست می‌دهد. این مو به سبب داشتن ویژگی‌های زیر با موهای بکر یا حتی رنگ شده متفاوت است:

 • تغییر بافت
 • حذف ملاتونین
 • رشته‌های متورم و حجیم
 • خشکی و شکنندگی
 • آسیب‌پذیری در برابر اشعه ماوراء‌بنفش

بنابراین شما به یک روال برای مراقبت مو بعد از دکلره و کاهش عوارض احتمالی دارید. این روال می‌تواند ترکیبی از مراقبت‌های خاص، هیدراتاسیون و استفاده از مواد مغذی و تقویت‌کننده باشد. به یاد داشته باشید، موهای سالم اولین چیزی است که برای ایجاد آن مدل موهای خیره‌کننده به آن نیاز دارید. اما نگران نباشید، با مراقبت‌های صحیح و تقویت موهای دکلره می‌توانید از داشتن موهای بلوند لذت ببرید.

چگونه می‌توان مو را برای دکلره آماده کرد؟

چگونه موها را برای دکلره آماده کنیم؟

همه ما با ضرب‌المثل «پیشگیری بهتر از درمان است» آشنا هستیم و این مسئله در مورد موهای دکلره شده نیز صدق می‌کند. پس قبل از رعایت نکاتی برای مراقبت از مو بعد از دکلره، بهتر است موهای خود را از قبل برای دکلره آماده کنیم. چند مرحله ساده وجود دارد که می‌توانید برای آماده‌سازی موهای خود قبل از دکلره و حفظ آن در برابر وزی و شکنندگی هنگام خیس شدن انجام دهید:

از مواد شیمیایی خشن فاصله بگیرید.

حداقل چند هفته قبل از دکلره کردن مو باید از هرگونه ماده شیمیایی مانند پرمینگ، رنگ یا هایلایت دوری کنید.

چند روز قبل از دکلره، موهای خود را نشویید.

برای یک یا دو روز قبل از دکلره بهتر است از شستن موها خودداری کنید. این کار باعث می‌شود تا روغن‌های طبیعی موجود در مو، تا حدی از مو‌های شما محافظت کنند.


از ابزارهای حالت‌دهنده گرم‌کننده فاصله بگیرید.

تا حد امکان از سشوار کردن شدید مو و استفاده از محصولات حالت‌دهنده گرم که می‌تواند باعث آسیب و خشکی شود، بپرهیزید.

از درمان‌های ترمیمی استفاده کنید.

برای جلوگیری از شکنندگی موهای دکلره در هنگام خیس شدن، باید در هفته‌های قبل از دکلره از مواد ترمیم‌کننده مانند ماسک‌های ترمیم‌کننده مو استفاده کنید. مثلا دو ماه قبل از انجام دکلره موهای خود را با روغن‌های طبیعی و مکمل‌های مغذی تقویت نمایید.

چگونه از موهای دکلره شده مراقبت کنیم؟

مراقبت از موهای دکلره شده

پس از دکلره کردن، باید به موهای خود اهمیت بیشتری بدهید تا از وزی، خشکی و شکنندگی مو در هنگام خیس شدن جلوگیری کنید. آفتاب، آب شور دریا، استخرهای شنای کلردار، آلودگی، ابزارهای حالت دهنده و… از عوامل خارجی هستند که موهای شما ممکن است روزانه با بسیاری از آن‌ها مواجه شوند که به‌خصوص برای موی دکلره شده بسیار بد است.
ما می‌توانیم با انجام اقدامات احتیاطی و رعایت راهکارهای مراقبت از موهای دکلره این آسیب‌ها را به حداقل برسانیم. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، توصیه می‌کنیم، فهرست نکات تخصصی ما راجع به مراقبت از مو بعد از دکلره را در زیر مرور کنید.


دفعات شستشو با شامپو را کاهش دهید.

شستشوی مو با شامپو را به حداقل برسانید. شستن بیش از حد، دشمن اصلی موهای دکلره است. ممکن است از این که نتوانید مکررا موهای خود را بشویید، متنفر باشید؛ اما گاهی اوقات بهترین راه برای حفظ سلامت مو، کاهش دفعات شستشو است. این راهکار باعث تولید و حفظ روغن‌های طبیعی تغذیه‌کننده و بازسازی‌کننده مو می‌شود.

هرگز موی دکلره را با آب داغ نشویید.

برای مراقبت از موهای دکلره شده از شستن آن با آب داغ بپرهیزید. شستن مو با آب داغ موجب از بین رفتن چربی‌های طبیعی مو و خشکی بیشتر موها می‌شود که این عوارض در موهای دکلره شدیدتر است.


پودر دکلره را از جاهای معتبر خریداری کنید.

درست است که دکلره می‌تواند آسیب زیادی به موهای شما برساند، ولی فراموش نکنید که خرید دکلره از جاهای معتبر و برندهای شناخته شده این آسیب را به حداقل ممکن می‌رساند و در بیشتر مواقع اصلا به موهای شما هیچ گونه آسیبی نمی‌رساند.

پودر دکلره ونتی پیو یک پودر دکلره بدون آسیب به مو است. دلیل این هم آن است که از آمونیاک در آن بسیار کم استفاده شده و این ماده آسیب زا با مواد گیاهی و کم خطر تر جایگزین شده است.
اگر می‌خواهید یک پودر دکلره بدون آسیب را به خود و موهایتان هدیه دهید، می‌توانید به صفحه محصول پودر دکلره مراجعه کنید و ویژگی های این محصول را به طور کامل مشاهده کنید.


از ابزارهای حرارتی برای موهای دکلره شده استفاده نکنید.

گرما بدترین چیزی است که می‌توانید بر روی موهای دکلره اعمال کنید. استفاده از سشوار یا اتوی مو را محدود کنید. در صورت استفاده از سشوار، آن را در دور کم قرار دهید و یا اسپری محافظ حرارت استفاده کنید. تا حد امکان موهایتان را در هوا یا توسط حوله خشک کنید.


از شانه کردن موهای خیس خودداری کنید.

موهای دکلره شده خیس، مستعد شکستن و شکافتن انتهای مو هستند. بنابراین بهتر است برس زدن را به بعد از خشک شدن مو موکول کنید.


از حوله‌های میکروفیبر استفاده کنید.

حوله‌های نخی زبر خود را با یک حوله میکروفیبر جاذب و صاف جایگزین کنید.


از آب کلر دار اجتناب کنید.

آیا می‌دانستید کلر موجود در آب استخر یا آب لوله‌کشی می‌تواند رطوبت و رنگ مو را از بین ببرد و آن را شکننده‌تر و خشک‌تر کند؟ بنابراین اگر موهای دکلره شما نیازی به شستن ندارند، می‌توانید از کلاه دوش استفاده کنید.


از روبالشی نخی یا ابریشمی استفاده کنید.

روبالشی‌های ابریشمی و نخی نرم‌تر و ملایم‌تر و در مقایسه با رو بالشی‌های مصنوعی گزینه مناسب‌تری برای مراقبت از موهای دکلره شده شما هستند.


موهای خود را در فواصل زمانی کم کوتاه کنید.

اگر موهای شما در اثر دکلره کردن دچار آسیب شدید شده است، یکی از بهترین راه‌ها کوتاه کردن و حذف موهای خشک و آسیب دیده تا حد امکان است.

از یک نرم‌کننده یا آب‌رسان خوب و قوی استفاده کنید.

خشکی و کمبود رطوبت یکی از مشکلات رایج پس از دکلره کردن مو است که بهترین راه مقابله با آن استفاده از آبرسان یا نرم‌کننده مناسب است.
استفاده از ماسک مو یا آب‌رسان قوی دو بار در هفته یک راهکار خوب برای مراقبت از موهای دکلره شده است و می‌تواند رطوبت و قابلیت ارتجاعی مو را تا حد زیادی بهبود ببخشد.
ونتی پیو دارای دو ماسک مو است. پیشنهاد ما استفاده از ماسک تکنیکا که مخصوص استفاده برای موهای کراتینه و دکلره شده است؛ اما شما با مراجعه به صفحه دسته بندی ماسک موهای ما میتوانید از قیمت ماسک مو ونتی پیو مطلع شده و هر دو ماسک را با هم مقایسه کنید.

شامپوهای مناسب موهای دکلره شده

در بخش‌های قبل اشاره کردیم که شامپو زدن منظم می‌تواند موجب خشکی و وزی بیشتر موی دکلره شده شود، اما شامپوها و نرم‌کننده‌های مخصوص با داشتن ویژگی‌های خاص می‌توانند جادویی برای حفظ شدت رنگ و افزایش درخشندگی آن پس از دکلره باشند.
یکی از راهکارهای مراقبت از موهای دکلره شده ممانعت از مصرف شوینده‌های دارای سیلیکون است. سیلیکون دایمتیکون یک ماده غیر محلول در آب است که یک پوشش روی مو ایجاد می‌کند. این پوشش شاید در ابتدا ظاهری نرم و صاف به موی شما بدهد، اما می‌تواند مانع تجمع روغن‌های ضروری و سایر مواد مرطوب‌کننده و نفوذ آن به ساقه مو شود.
سولفات‌ها نیز یکی از مواد افزودنی‌ شامپوها و نرم‌کننده‌ها هستند که باعث ایجاد کف در آن‌ها می‌شوند. رایج‌ترین نوع سدیم لوریل سولفات (SLS) و یک سورفکتانت است که به حذف چربی و سبوم از روی مو کمک می‌کند.
پس ممکن است به قدری موثر باشد که بتواند روغن‌های ضروری مو را نیز از بین ببرد. پس فراموش نکنید که موهای دکلره شده نسبت به موهای نرمال نیاز به مراقبت بسیاری دارد، چرا که موهای رنگ شده بیشتر خشک و آسیب پذیرند. پس یکی از راهکارهای مفید برای مراقبت از موهای دکلره شده ،استفاده از شامپوهای بدون سولفات از برندهای معتبر است که ما محصول خودمان یعنی شامپو بدون سولفات خارجی برند ونتی پیو را پیشنهاد می‌کنیم.

معرفی شامپوهای ونتی پیو

 •  بدون سولفات و پارابن
 • مناسب برای انواع مو به خصوص موهای خشک و آسیب‌دیده
 • مناسب‌ترین شامپو برای بعد از رنگ، دکلره و کراتین
 • استفاده از تکنیک کالر پلاس (color plus) برای حفظ درخشندگی کامل موها پس از رنگ و دکلره
 • ویژگی اختصاصی: علاوه بر اینکه موها را خشک نمی‌کند، بلکه مرطوب کننده نیز می باشد.
 • محصول مکمل: ماسک تکنیکا (برای موهای رنگ و کراتینه و دکلره شده)
venti piu shampoo 1000ml
شامپو 1000 میل ونتی پیو بدون سولفات و پارابن
قیمت :1,150,000 تومان
امتیاز مصرف کنندگان
4.33/5
venti piu shampoo 250ml
شامپو 250 میل ونتی پیو بدون سولفات و پارابن
قیمت :469,000 تومان
امتیاز مصرف کنندگان
5.00/5
راهنمای مطالعه

2 پاسخ

 1. من به پیشنهاد شما ماسک مو ونتی پیو رو سفارش دادم. امیدوارم اسیبی که به موهام رسیده درست شه 🙁

  1. شک نکنید که جواب میگیرید. تمامی این محصولات تست شده هستند و ما حتی اگر 1% به کارایی محصولی شک داشته باشیم اونو معرفی نمیکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *