logo
pic for hero

مراقبت از موی فر، مناسب برای خانم‌ها، آقایان و کودکان

راهنمای مطالعه
مراقبت از موی فر

مراقبت از موی فر یکی از مواردی است که توجه به آن در زندگی امروزی اجتناب‌ناپذیر است.فر بودن موها به‌دلیل عوامل ژنتیکی و وجود فولیکول‌های نامتقارن و بیضی شکل در سر است. معمولاً موهای صاف و نرم رطوبت بیشتری نسبت به موهای فر دارند و این موضوع باعث آسیب‌پذیری و خشکی موهای فرفری می‌شود. با این حال، موهای فر به‌دلیل ساختار منحصربه‌فردشان به مراقبت بیشتری نیاز دارند. اگر به دنبال روتین مراقبت از موی فر برای مراقبت از موهای فر خود هستید؛ در این مقاله از ونتی پیو می‌خواهیم ۸ نکته طلایی برای مراقبت از موی فر را به شما آموزش دهیم. بنابراین، اگر به سلامت موهای خود اهمیت می‌دهید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.


۸ نکته طلایی مراقبت از موی فر

موهای فر به‌دلیل رطوبت کم، بیش‌تر از موهای صاف و نرم در معرض آسیب‌پذیری، وزن‌شدن و خشکی قرار می‌گیرند. خشکی مو خود دلیل مهمی برای ایجاد شوره سر است؛ بنابراین برای حفظ زیبایی و لطافت موها و جلوگیری از ایجاد مشکلاتی همچون ریزش مو، شوره سر و وز‌شدن موهایتان باید رطوبت موجود در موها را در حالت متعادل نگه دارید. در ادامه می‌خواهیم شما را با نکات مهم حفظ رطوبت موهای فر و مجعد و روتین مراقبت از موی فر بیشتر آشنا کنیم.

 

1 .استفاده از شامپو تنها دو بار در هفته

بسیاری افراد موهای چرب دارند و برای این منظور باید از شامپوهای مناسب برای موی چرب استفاده کنند. در صورت داشتن موی چرب، شامپوی ونتی پیو برای حفظ رطوبت پوست و شست‌وشوی چربی‌های اضافه‌ی موی سر از بهترین انتخاب هاست. این شامپو رطوبت طبیعی مو را با حبس فولیکول‌ها در موی فر حفظ می‌کند. استفاده زیاد از شامپو برای موهای فر که به‌خودی‌خود در معرض خشکی و آسیب‌پذیری قرار دارند، نه‌تنها باعث تقویت و پاک‌کنندگی آن نمی‌شود؛ بلکه مقدمات آسیب‌دیدگی، خشکی و شکنندگی آن را نیز فراهم می‌کند. بنابراین، برای داشتن موی سالم و براق بهترین روتین مراقبت از موی فر برای استفاده از شامپو ۲ بار در هفته است.

 

2. استفاده از شامپوی مناسب برای موهای آسیب‌دیده

موهای فر به‌دلیل آسیب‌پذیری بیش‌تر نسبت به موی نرم، رطوبت خود را سریع‌تر از دست می‌دهد. به همین دلیل، در معرض مشکلات و آسیب‌پذیری‌های محیطی قرار گرفته و به مراقبت بیشتری نیاز دارد. یکی از نکات مهم برای مراقبت موی فر، استفاده از شامپوهای مناسب با مواد شیمیایی کم و ترکیبات ملایم است. زیرا شامپوهای قوی ممکن است نه‌تنها به تقویت موها کمکی نکنند، بلکه ریشه موها را ضعیف و آن‌ها را شکننده و آسیب‌پذیر کنند. شامپو بدون سولفات ونتی پیو مناسب برای موی آسیب‌دیده با قابلیت نرم‌کنندگی و ترمیمی مو، گزینه مناسبی برای موی فرفری زیبایتان است.

 

شست‌وشو و مراقبت از موهای فر

 

 

۲. استفاده از ماسک و نرم کننده

اگر وضعیت موهایتان خیلی مساعد نیست بهتر است برای حفظ رطوبت و مراقبت از موی فر شده می‌توانید به‌جای استفاده از شامپو، فقط از نرم‌کننده استفاده کنید. این کار به حفظ رطوبت موها و ایجاد نرمی و لطافت در آن‌ها کمک زیادی می‌کند. همچنین اگر موهایتان ضعیف و شکننده‌ شده می‌توانید برای مراقبت از موی فر با ریشه ضعیف، حساس و آسیب‌دیده از 2 مدل ماسک مو ونتی پیو استفاده کنید. این ماسک‌ها به‌طور قابل‌ توجهی در ایجاد نرمی و درخشندگی موها و حفظ رطوبت در موهای آسیب‌دیده و شکننده نقش موثری دارد. همچنین، به‌دلیل بهره‌مندی از مواد ضروری موها از ویژگی بازسازی و ترمیم کوتیکول خشک مو برخوردار است.

 

4.موی فر خود را با پارچه نخی خشک کنید

نحوه خشک کردن و مراقبت موی فر

 

کمتر کسی به نحوه خشک‌کردن موها پس از استحمام اهمیت می‌دهد. بیشتر افراد بلافاصله بعد از استحمام موهایشان را با سشوار خشک می‌کنند. درحالی‌که این‌کار برای موهای فر، خصوصا موهای آسیب‌پذیر و شکننده بسیار مضر است. خشک‌کردن موها به‌اندازه‌ی شست‌ و شوی آن‌ها مهم است. برای خشک‌کردن موهای فر، پیشنهاد می‌شود از حوله‌های ضخیم و زبر استفاده نشود. حوله‌های نازک و نرم و پارچه‌های نخی تمیز بهترین گزینه برای خشک‌کردن و نگهداری از موهای فر است. همچنین، تا حد امکان از سشوار استفاده نشود و برای خشک‌کردن موها از هوای آزاد استفاده کنید؛ چرا که حرارت سشوار برای موها مضر بوده و باعث وز شدن و شکنندگی موهای ضعیف و آسیب‌دیده می‌شود.
بعد از استحمام در صورت تمایل به تقویت و بهبود موهای فر و ایجاد نرمی، لطافت، درخشندگی و جلوگیری از وز شدن موها؛ می‌توانید از روغن آرگان استفاده کنید. خوشبختانه برای خرید این روغن راه دوری نیاز نیست بروید. میتوانید روغن آرگان خالص و اصل را از فروشگاه ونتی تهیه و استفاده کنید.

 

5.اتوی مو را همراه با محافظ حرارتی با دمای کم استفاده کنید.

با توجه به آسیب پذیر بودن موی فر نسبت به به انواع جنس موی دیگر اتو کشیدن مو مانند سشوار نیز مو را دچار مشکلاتی مانند موخوره و نازکی می‌کند . اسپری حفظ حرارتی مو تاثیر مناسبی برای حفظ رطوبت مو دارد.به هیچ وجه درجه اتو را بیشتر 400 تنظیم نکنید .سعی کنید از اتو موی سرامیکی استفاده کنید و نه آهنی.

 

6.استفاده از روغن های نرم کننده طبیعی و مناسب

برای نرم کردن موها بعد از حمام بهترین گزینه استفاده از روغن هایی مثل روغن آرگان ونتی پیو یا روغن زیتون است. ( برای اینکه بهتر متوجه خواص روغن زیتون شوید مقاله معجزه روغن زیتون را مطالعه کنید)

 

7.کوتاه کردن موی فر

همانطور که در رعایت بهداشت موی صاف نوک چینی مداوم، یکی از بهترین کارها برای جلوگیری از ریزش مو و حفظ سلامت و رطوبت فولیکول حساب می‌شود؛ برای موی فر هم همین توصیه را داریم.

مهم نیست که به صورت مداوم و در فاصله زمانی تعیین شده اینکار را انجام بدهید یا نه!میتوانید مطابق برنامه کاری خود این کار را در برنامه زندگی خود قرار دهید.

در هنگام کوتاه کردن موی فر از آرایشگاه خواهش کنید مویتان را در حالت خشک، کوتاه کند؛ موی خیس فر در مقایسه با موی خشک فر بالاتر می‌رود.

8.رنگ کردن موی فر خود را کمتر کنید

خوشبختانه موی فر رنگ را به مدت بیشتری نگه می‌دارد و شما به صورت مداوم مجبور به تمدید رنگ مو نیستید.

درواقع برای نگهداری و تمدید رنگ روی موی فر، هر شش تا 10 هفته یکبار ریشه موی خود را رنگ کنید.

با رعایت همه نکات بالا مطمئن باشید که به خوبی از موی فر خود نگهداری می‌کنید؛ در این صورت رطوبت و درخشندگی موی فر و جذاب خود را با راهنمایی نکات موی فر در مجله ونتی پیو تجربه خواهید کرد.

برس کشیدن موی فر

نگهداری از موهای فر

شانه کردن موی فر یک سری اصول دارد که با رعایت آن‌ها از شلختگی و وز موها جلوگیری می‌کنید.

موهای خود را از پایین به بالا، به صورت ملایم و بدون کشش و فشار، شانه کنید.

شانه دانه درشت چوبی یا شانه های مخصوص سشوار انتخاب مناسبی برای موی فر است.

گره‌های مو را با دست باز کنید و بعد شانه را از نوک مو به سمت ریشه شانه بزنید.

برای نتیجه بهتر از نرم کننده بدون آبکشی یا ماسک مو استفاده کنید و هنگامی که هنوز ماسک مو روی موی شما وجود دارد شروع به شانه کردن کنید.

کلام آخر

موی فر و مجعد شما نسبت به انواع موی دیگر خشکی بیشتری دارد و نیاز به مراقبت بهتر.

برای حفظ رطوبت موی فر بهتر اینکه از شامپو زیاد استفاده نکنید و در صورت پافشاری از شامپو بدون سولفات و پارابن استفاده کنید. موهای خود را از پایین به بالا، به صورت ملایم و بدون کشش شانه کنید.

از روبالشتی ساتن یا ابریشم استفاده کنید و نرم کننده مو را جز لوازم واجب برای مراقبت مو درنظر بگیرید.

برای کوتاهی موی فر و دلربای خود از آرایشگر خواهش کنید که مو را درحالت خشک کوتاه کند؛ چرا که موی فر درحالت خیس اندازه کوتاه‌تری دارد.

شانه دانه درشت چوبی برای باز کردن گره مو انتخاب هوشمندانه ای است. برای خشک کردن مو استفاده از سشوار یا اتو مو را به حداقل برسانید.

موهای خود را از پایین به بالا، به صورت ملایم و بدون کشش شانه کنید.

تجربه خود از داشتن موی فر و دغدغه محافظت درست از آن را با من درمیان بگذارید.ما اینجاییم که در مجله ونتی پیو راه حل مناسبی برای شما ارائه دهیم.

راهنمای مطالعه

یک پاسخ

  1. من موهام فره و کراتین میکنم داعم، ایا میتونه خطرناک باشه برای موهام؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *