logo
pic for hero

کراتین برای موهای دکلره شده؛ ایا موی دکلره شده را میتوان کراتینه کرد؟

راهنمای مطالعه
کراتین برای موهای دکلره شده؛ ایا موی دکلره شده را میتوان کراتینه کرد؟

با توجه به اینکه دکلره کردن مو بهترین راه برای رسیدن به رنگ موی بلوند است، خانم‌هایی که چنین روشی را انجام می‌دهند ممکن است با عوارض منفی آن مواجه شوند. موهای دکلره شده معمولاً نازک، خشک و شکننده هستند و شاید بپرسید آیا کراتین برای موهای دکلره شده خطرناک است؟ جالب است بدانید برای بازگرداندن سلامت طبیعی موهای دکلره شده، باید از محصولات و درمان‌های مخصوص مراقبت از مو مانند کراتینه درمانی استفاده کنید؛ اما باید نحوه استفاده صحیح از آنها را بدانید. در این مقاله به همه موارد مربوط به کراتینه مو بعد از دکلره می‌پردازیم.

دکلره مو چگونه عمل می‌کند؟

دکلره کردن مو در واقع فرایند حذف جزئی یا کامل رنگدانه مو است. این روش هم روی موهای طبیعی و هم روی موهای رنگ شده انجام می‌شود. پودر دکلره حاوی پراکسید هیدروژن است که پوسته‌های مو را می‌پوشاند و رنگدانه را از بین می‌برد که به نفوذ رنگ دلخواه به ساختار مو کمک می‌کند.

پس از دکلره کردن، موها ممکن است به دلیل روشن شدن زمینه، رنگی مایل به زرد پیدا کنند. بنابراین پس از دکلره، به منظور دست‌یابی به رنگ موی مورد نظر رنگساژ ضروری است. همان‌طور که گفته شد، برای از بین بردن رنگ از ساختار مو، عامل دکلره پوسته‌های مو را بلند کرده و با نفوذ به عمق مو، رنگدانه‌های طبیعی یا مصنوعی را اکسید می‌کند. بنابراین بهتر است دکلره توسط یک متخصص انجام شود تا عملکرد پودر دکلره را کنترل کرده و از موها محافظت ‌کند.

نتیجه نهایی دکلره منحصربه‌فرد است و به عبارتی برای همه یکسان نیست؛ زیرا هر یک از ما مجموعه‌ای از رنگدانه‌های خاص خود را داریم. معمولاً فقط در مورد تارهای قهوه‌ای روشن می‌توان موها را به‌طور کامل در یک جلسه دکلره کرد؛ موهای تیره‌تر باید چندین بار دکلره شوند تا به نتیجه مورد نظر برسند.

آیا کراتینه مو بعد از دکلره بی‌خطر است؟

تأثیر کراتینه مو بعد از دکلره

پس از دکلره کردن، باید موهای خود را با کراتین غنی کنید تا از ساختار مو محافظت شود. اگر قصد دارید فقط از نرم کننده‌های مخصوص موهای رنگ‌شده استفاده کنید، باید بدانید که برای محافظت کامل مو اثرگذار نیستند؛ زیرا فقط موها را مرطوب کرده و از خشک شدن آن جلوگیری می‌کنند. یکی از مواردی که دراین‌باره بیشترین کمک را به شما می‌کند، کراتین موی دکلره شده است.

هنگام استفاده از ماده حاوی کراتین، این ترکیب به ساختار مو نفوذ کرده و آن را سالم و همچنین صاف می‌کند. علاوه بر این، کراتین برای موهای دکلره شده یک اثر درمانی را ارائه می‌دهد تا به‌طور مؤثری موهای خود را مرطوب و آبرسانی کرده، آنها را تقویت کنید و حتی موخوره‌ها را از بین ببرید. موهای رنگ شده و دکلره شده معمولاً متخلخل‌تر هستند؛ زیرا مواد شیمیایی موجود در این عوامل کراتین را تجزیه می‌کنند؛ اینجاست که کراتینه درمانی می‌تواند به‌طور موثرتری کمک کند.

فواید کراتینه موی دکلره شده

فواید کراتین موی دکلره شده

با توجه به مواردی که گفته شد، مزایا کراتینه موی دکلره شامل این موارد است:

  • ایجاد رطوبت و شادابی موهای رنگ شده و آسیب دیده؛
  • حفظ طولانی‌مدت و با طراوت رنگ مو؛
  • درخشندگی بیشتر و طولانی‌تر رنگ مو.

تاثیر کراتین روی موی دکلره شده چیست؟

کراتین یک پروتئین فیبریلار منحصر‌به‌فرد و بسیار قوی است. با این حال، محصولات حاوی کراتین باید حاوی مواد مفید دیگری مانند عصاره‌ها و روغن‌های طبیعی باشند تا حفاظت و اثرات مطلوب آن به بالاترین حد برسد. محصولات کراتینه با کیفیت بالا حتی می‌توانند موهای بسیار آسیب دیده را به‌طور کامل ترمیم کنند. پس از دکلره، پیوندهای دی‌سولفیدی موهای شما شکسته و آسیب می‌بینند، زیرا پراکسید هیدروژن کراتین طبیعی را از بین می‌برد.

بنابراین، کراتین موهای دکلره، ساختار آسیب‌دیده را بازیابی می‌کند. به‌طور کلی، موهای ما 90 درصد از کراتین تشکیل شده است که در طول صاف کردن برزیلی، کراتین در داخل موها مهر و موم می‌شود و در نتیجه تارها بسیار سالم و شاداب می‌شوند. کراتین روی موی دکلره شده به تارها خاصیت ارتجاعی و همچنین استحکام می‌بخشد و به گفته متخصصان، می‌تواند جادو کند!

بهترین روش برای کراتین موی دکلره شده

نکته اول برای کراتین موهای دکلره شده این است که حتما در آرایشگاه و توسط یک فرد با تجربه و استفاده از مواد کراتینه مخصوص برای موهای دکلره انجام شود. از طرفی انجام مراحل کراتین موی دکلره شده برای رسیدن به بهترین نتیجه، نیاز به وسایل و ابزار پر قدرتی دارد که اصولا در سالن‌ها یافت می‌شوند. با توجه به تنوع محصولات کراتینه، انتخاب بهترین محصول با توجه به نوع، جنس و میزان آسیب موهای شما از دکلره کار بسیار دقیق و مهمی است که در صورت بی‌توجهی ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری به موها وارد شود.

در بین انواع کراتین‌ها، نوع مولکولی با داشتن خاصیت ترمیم‌کنندگی بهترین گزینه کراتین برای موهای دکلره شده است تا سلامت، طراوت و درخشندگی موها را بازیابی کند. این محصول با ترمیم و بازسازی پیوندهای شکسته شده در ساختار مو، بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

از طرفی استفاده از مواد دکلره خوب هم برای به حداقل رساندن آسیب به موها قبل از کراتین اهمیت بسیار زیادی دارد. پودر دکلره ونتی پیو به‌گونه‌ای طراحی شده که کمترین آسیب را به موهای شما می‌رساند و فرایند دکلره کردن مو را در مدت زمان طولانی‌تر، اما با ملایم‌ترین حالت انجام می‌دهد. شما می‌توانید با بررسی قیمت پودر دکلره ونتی پیو با استفاده از این لینک، نسبت به خریداری این محصول تصمیم‌گیری کنید.

بهترین زمان انجام کراتینه بعد از دکلره

بهترین زمان انجام کراتینه بعد از دکلره

همان‌طور که دیدید اگر قبل کراتینه، دکلره و همچنین رنگ کردن مو را انجام دهید، بسیار بهتر است. از آنجایی که ماده دکلره کننده غنی شده با پراکسید هیدروژن برای موهای شما بسیار تهاجمی ‌است، اگر قبل از دکلره کراتین کرده باشید فقط پوشش محافظ کراتین را از بین می‌برد و هیچ تاثیری بر رنگ‌‌بری موها نخواهد داشت. بنابراین دقت کنید که دکلره کردن مو را قبل از کراتین مو انجام دهید. در این حالت، رنگ به‌طور ایمن در مو تثبیت می‌شود و موهای شما سایه روشن را برای مدت طولانی‌تری حفظ می‌کنند. ایده‌آل این است که دکلره کردن موها سه هفته قبل از کراتینه انجام شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد فرایند کراتینه پیشنهاد می‌کنیم مقاله کراتینه مو چیست؟ را مطالعه کنید.

تاثیر کراتین روی رنگ مو چگونه است؟ آیا ممکن است رنگ موهای دکلره شده را تغییر دهد؟

کراتین موهای دکلره شده نمی‌تواند بر نتیجه دکلره موها تأثیر بگذارد، زیرا هیچ رنگ یا سایه‌ای به مو نمی‌دهد؛ نتیجه بلیچینگ یا دکلره موها مستقیماً به ماده مورد استفاده بستگی دارد؛ بنابراین متخصصان توصیه می‌کنند که در انتخاب پودر دکلره خیلی دقت کنید. کراتین پس از استفاده بر روی مو، ساختار آن را تقویت کرده و موهای شما را قوی‌تر و صاف‌تر می‌کند. اما در مورد موهای دکلره و رنگ شده، کراتین موها را تیره‌تر یا روشن‌تر نمی‌کند. البته باز هم این در مورد همه یکسان نیست و بسته به رنگ مو، ممکن است تاثیر کراتین روی رنگ مو یک یا دو درجه موها را روشن‌تر کند.

فراموش نکنید که استفاده از محصولاتی مثل ماسک موی مخصوص برای حفظ سلامت موهای کراتینه شده اهمیت بسیار زیادی دارد. با خرید ماسک مو برای موهای کراتینه شده می‌توانید درخشندگی و زیبایی موهای خود را برای مدت بیشتری حفظ کنید.

سخن پایانی

طبق تجربه، مزایای کراتینه درمانی برای موهای دکلره شده تقریباً هر بار فراتر از انتظارات مشتری است. کراتینه درخشندگی و خاصیت ارتجاعی را که پودر دکلره با کشیدن الاستین یا شکستن پیوندها از بین می‌برد، باز می‌گرداند. بنابراین کراتینه موهای دکلره شده از نظر هم‌افزایی بهترین ترکیب هستند زیرا هر دو با هم کار می‌کنند تا وضعیت موها را به بهترین سطح بازگردانند.

آیا شما تجربه کراتینه کردن موهای دکلره داشته‌اید؟ لطفا تجربیات و نظرات خود را درباره کراتین برای موهای دکلره شده با ما و دیگر خوانندگان مجله venti piu در میان بگذارید.

سؤالات متداول

۱. آیا می‌توان دکلره موها و کراتینه را همزمان انجام داد؟

مهم است که ابتدا موهای خود را دکلره کنید، سپس کراتینه انجام دهید؛ نه برعکس. برای این‌که با کمترین آسیب ممکن به موهای خود این کارها را انجام دهید، باید قبل از انجام فرایند کراتینه موهای خود را دکلره کنید. هرگز و هرگز نباید دکلره موها را بلافاصله پس از کراتینه انجام دهید.

۲. چرا مهم است که سه هفته بعد از دکلره برای انجام کراتینه صبر کنیم؟

دکلره پیوندهای کراتین طبیعی موهای شما را می‌شکند؛ بنابراین پس از دکلره، موهای شما وز، خشک و کدر می‌شود. برای کراتینه مو از یک اتو مو با دمای بسیار بالا آن هم چندین بار برای صاف کردن و تثبیت مواد روی موها استفاده می‌شود. درنتیجه بهتر است کراتین مو بلافاصله بعد از دکلره انجام نشود. اگر بعد از دکلره موهایتان سه هفته برای کراتینه صبر نکنید، دمای بالای اتو می‌تواند موهای شما را به شدت بسوزاند.

۳. هر چند وقت یکبار می‌توان روی موهای دکلره کراتینه انجام داد؟

از نظر فنی می‌توانید تقریباً هر 4 تا 6 هفته یکبار کراتینه را انجام دهید. با این حال، اگر به خوبی از موهای خود مراقبت کنید و آن را با شامپوها و محصولات مناسب نگهداری کنید، تا شش ماه دیگر نیازی به کراتینه نخواهید داشت.

۴. آیا عوارض جانبی کراتینه و دکلره درمان می‌شود؟

از آن‌جایی که هم کراتینه و هم دکلره موها مستلزم استفاده از مواد شیمیایی قوی هستند، همیشه احتمال ایجاد واکنش آلرژیک، سوزش پوست سر و… وجود دارد. اگر آلرژی یا پوست حساسی دارید، باید با پزشک یا آرایشگر خود مشورت کنید.

۵. آیا می‌توان از کراتینه خانگی برای موهای دکلره شده استفاده کرد؟

ماسک‌ها، درمان‌ها و شامپوهای خانگی کراتینه‌ای وجود دارند که در صاف کردن موهای شما و کاهش موخوره مؤثر هستند. با این حال، کراتینه خانگی مانند محصولاتی که در سالن پیدا می‌کنید ترکیبات مشابهی ندارند، به این معنی که آن‌ها به همان اندازه دوام و کارایی ندارند. در مورد کراتین موی دکلره شده توصیه اکید این است که در سالن و به‌طور تخصصی انجام شود تا از هر گونه آسیب احتمالی برای موها در امان بمانید.

۶. آیا می توان بعد از کراتینه از اتوی مو روی موهای دکلره شده استفاده کرد؟

پس از کراتینه، توصیه می‌شود حداقل به مدت سه روز، از شست‌وشو، افزودن محصولات یا حرارت دادن به موهای خود خودداری کنید. پس از این مدت، برای شما بی‌خطر است که به روال معمول از جمله استفاده از اتوهای صاف‌کننده، سشوار، و شامپوهای معمولی بازگردید.

فاطمه شعبانی
فاطمه شعبانی
فاطمه شعبانی، دانش آموخته میکروبیولوژی و بیوشیمی هستم. سال هاست که در دنیای کلمات و تولید محتوای متنی غوطه ورم و به جادوی آن ایمان دارم.
راهنمای مطالعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *